Film için konserini iptal etti

Dünyaca ünlü perküsyon sanatçısı Burhan Öçal, İran-Irak savaşı sırasında 215 Japon vatandaşın Tahran’dan Türkiye’ye getirilişi ve bu olayın perde arkasında yatan bilinmeyen bir aşk hikâyesinin anlatıldığı ‘Yuvaya Dönüş’ filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Film için konserini iptal etti

Furkan Palalı ve Megumi Masaki ile birlikte başrolü paylaşan Burhan Öçal, filmde eski istihbarat subayı ‘Zafer’ karakterine hayat veriyor.

Gazeteci- Yazar Erdal Güven’in ‘Tahran’dan Kaçış’ kitabından esinlenilerek sinemaya uyarlanan filmin senaristliğini Fatih Özcan ve Şeyda Delibaşı, yapımcılığını Macmedya, yönetmenliğini ise Hakan Kurşun üstleniyor.

"HİÇ PİŞMAN DEĞİLİM"

‘Yuvaya Dönüş’ filmi için önemli konserlerini iptal ettiğini söyleyen ünlü sanatçı, "Nihayet uzun zamandır beklediğim, içinde romantizm, duygusallık ve dostluk bulunan gerçek bir senaryo geldi. O yüzden konserlerimi iptal ettiğim için hiç pişman değilim. Çok mutluyum ve keyifle oynuyorum.Filmin Japonya’da da vizyona girmesi çok büyük bir ayrıcalık.İnanıyorum ki, bu film ile Türkiye Japonya dostluğu tekrar pekişecek“ dedi.

"ROLÜME BENDEN ÇOK ARKADAŞLARIM SEVİNDİ"

2019 yılının Japonya’da ‘Türk Yılı’ ilan edilmesi ile önemini bir kat daha arttıran film, 30 Nisan tarihinde Tokyo’da ardından Türkiye’de vizyona girecek.

Sinema seyircisini çok özlediğini belirten oyuncu Burhan Öçal, “Oynadığım filmlerde beni hep mafya babası ya da dominant karakterlerde gördükleri için projeye benden daha çok arkadaşlarım sevindi. Aslında müzisyenim, hobi olarak oyunculuk yapıyorum. Senaryonun gerçek bir hikâyeyi yansıtması beni çok etkiledi. O yüzden buradayım. Japonya’da Japon müzisyenlerle ortak projelere de imza attık. İnanıyorum ki, şimdi de bu film Japonya ile olan bağımızı daha çok güçlendirecek, köprü görevi görecek” ifadelerini kullandı.

Devran Çağlar son yolculuğuna uğurlandıDevran Çağlar olarak bilinen şarkıcı Mustafa Dağlar'ın cenazesi, Muğla'nın Marmaris ilçesinde toprağa verildi.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber