GÖZ KAMAŞTIRAN BiENAL

Dünyanın önde gelen antika evlerinin, sanat galerilerinin ve en saygın mücevher markalarının katılımıyla gerçekleşen Antika ve Yüksek Mücevher Bienali (Biennale des Antiquaires et de la Haute Joaillerie) için geri sayım başladı. Binlerce seçkin sanat eserini ve mücevheri koleksiyonerlerin ve sanatseverlerin beğenisine sunan Bienal’in 27.’si, 11-17 Eylül tarihleri arasında Paris Grand Palais’de gezilebilecek.
Geçen yıl Karl Lagerfeld’in üstlendiği sergi dekorunu, bu sene uluslararası üne sahip iç mimar Jacques Grange gerçekleştirecek.

GEZİLER DÜZENLENİYOR

Dünyanın önde gelen sanat fuarları ve kültürel etkinliklerine yönelik seyahat programları tasarlayan Art Travel; Bienal için Paris’e geziler düzenliyor. Dünyanın en ışıltılı mücevherlerinin de sergileneceği Bienal’de; Cartier, Harry Winston, Louis Vuitton, Bulgari, Dior, Wallace Chan, Van Cleef & Arpels ve Chaumet gibi mücevher devlerinin birbirinden özel ve ihtişamlı mücevherleri, ziyaretçilerin gözlerini kamaştıracak.
Sanat eserleri ve antikaların yanı sıra, görebileceğiniz mücevherlerden bazılarını sizlerle paylaşmak isterim...

GÜZEL GÖRÜNMEK HERKESiN HAKKI

Fran­sız ta­sa­rım­cı Ro­land Mou­ret, Ba­na­na Re­pub­lic için 20 par­ça­lık kap­sül ko­lek­si­yon ha­zır­la­dı. Bu ko­lek­si­yon, bir el­bi­se için bin­ler­ce do­lar ver­me­den gü­zel gö­rün­mek is­te­yen ka­dın­lar için, ye­ni se­zo­nun en iyi sür­priz­le­rin­den bi­ri. Si­bel Ca­n’­ın ‘Be­yaz Sho­w’­un fi­nal prog­ra­mın­da giy­di­ği, ken­di­si­ni ol­du­ğun­dan çok da­ha za­yıf gös­te­ren si­yah be­yaz an­ve­lop el­bi­se­sin­de ya da Jen­ni­fer Lo­pe­z’­in Aka al­büm lans­man par­ti­sin­de giy­di­ği pem­be el­bi­sin­de ak­lı­nız kal­dıy­sa; ben­zer­le­ri­ne sa­hip ol­mak için ey­lül ayı­nı bek­le­me­niz ge­re­ki­yor.

PHOTOSHOP ÖLDÜ YAŞASIN iLLÜSTRASYON

Dergilerdeki moda çekimlerinde ya da pop starların albüm çekimlerindeki mükemmel ötesi görüntülerinin photoshop sayesinde elde edildiğini bilmeyen kalmamıştır herhalde.
Tamamen plastik bir güzellik anlayışıyla yapılan bu photoshop’lu çekimlerin de pabucu yavaş yavaş dama atılıyor. Şimdilerde bir moda illüstratörü tarafından çizimi yapılan kadınlar, çok havalı sayılıyor.
Amerika’nın en çok kazanan ve en ünlü kadınlarından biri olan Oprah Winfrey bile, genç illüstratör Hayden Williams’ın kendisini çizdiği resmi, göğsünü gere gere sergilemişti.
Kim Kardashian da en çok illüstrasyonu yapılan isimler arasında yer alıyor. Kardashian’ın geçen haftalarda Instagram hesabından paylaştığı Yiğit Özçakmak imzalı illüstrasyonları ise; 370 bin beğeni aldı.
Özçakmak’ın Türk ünlüler arasından illüstrasyonunu yaptığı isimler arasında; model Didem Soydan ile Luxury Shoppers’ın kurucuları Ezgi İçel ve Lian Kebudi var.

ROL ÇALAN MÜCEVHERLER

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından oluşan ‘Cafe Society’ akımında; varlıklı kesim, belirli kafelerde toplanır, gösterişli mücevherlerini sergilerdi. Chanel ‘Tuxedo’ yani takım elbise adını verdiği kolyesiyle, mücevherin elbiselerin önüne geçtiği bu döneme gönderme yapıyor.

18 Ekim 2019 Magazin Bülteni.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber