GÜNÜN MEKANI

DARDENIA

Geleneksel Türk balık-ekmek lezzetini modern ve yenilikçi yorumuyla tüketici beğenisine Dardanel güvencesiyle sunan Türkiye’nin ilk ve tek balık-ekmek zinciri Dardenia, Bağdat Caddesi’ni deniz ürünleriyle buluşturuyor. Teppanyaki ızgarada levrek, uskumru ya da somon, tavada kızarmış mezgit ya da hamsi, her balık türüne özel hazırlanmış tartar sosuyla sunulurken, sadece Dardenia’da yiyebileceğiniz, özel ekmekler eşliğinde ikram ediliyor. Balık-ekmeğin yanı sıra balık çorbası, sushi, kalamar tava, midye tava, fish&chips, wrap gibi farklı seçeneklerle her damak tadına hitap eden Dardenia, doğal ortamında yetişen balıkları tamamen katkısız bir şekilde misafilerine sunuyor.
Adres: Bağdat Cad. No:313-C Erenköy
Tel: 0 216 369 71 52

GÜNÜN KiTABI

TAKINTILARLA BAŞA ÇIKMA

Herkesin zaman zaman sıra dışı düşünceleri olur. Şiddet ve saygısızlık içeren, hoş olmayan düşüncelerden ne kadar deneseniz de kurtulamıyorsanız, bu kitap size yardımcı olabilir. Bu tür takıntılı düşünceler, obsesif-kompulsif bozukluğu(OKB) belirtileri olabilir. Birçoğumuz, bu tür düşünceleri hiç önemsemez ama bazılarımızın zihni sürekli bunlarla meşgul olur: “Ya bir kazaya sebep olursam? Ya bakımını üstlendiğim birine zarar verirsem?” “Takıntılarla Başa Çıkma: Obsesif Kompulsif Bozukluğunuzu Kontrol Altına Almanın Yolları” adlı kitap, OKB tanısı almış ya da tanı almamış olsa da bu tür düşünceleri bulunan kişilere güvenli ve etkili tekniklerle tekrar huzura kavuşmaları için yardımcı oluyor. Christine Purdon ve David A. Clark’ın kaleme aldığı kitap sizi, takıntılı düşüncelerinizi yönetmenize yarayacak. Psikonet Yayınları, 16 TL.

GÜNÜN ALBÜMÜ

Süper Akıllı Roket / Frapan

Frapan’ın yayınladığı ‘Süper Akıllı Roket’... Kayıtları
8 ay süren ve 11 şarkının yer aldığı elektronik rock alt yapılı ‘Süper Akıllı Roket’ albümünün kayıtları Evci Müzik’te, mastering ise İngiltere’de Abbeyroad Studios’ta Steve Rooke tarafından yapıldı. Albümde bulunan şarkıların tüm söz ve müzikleri Samet Evci imzasını taşıyor.
Lila Records, 14,49 TL.

GÜNÜN DVD’Si

AŞK KIRMIZI

Film, “Üç kişilik bir aşkı yaşamak mümkün müdür?” sorusunu soruyor. Sadakat bu aşk üçgeninin neresindedir? Birini çok seviyorsan, onun sevdiğini de sever misin? Seninle aynı adamı sevdiği için onu suçlayabilir misin? Senaristliğini ve yönetmenliğini Osman Sınav’ın üstlendiği filmin başrollerini Nurgül Yeşilçay, Ezgi Asaroğlu ve Tayanç Ayaydın paylaşıyor. Kadrodaki diğer isimlerse Teoman Kumbaracıbaşı, Sait Genay, Şebnem Dilligil, Renan Karagözoğlu ve Güneş Çağlar Hüseyin...
Sinegraf film, 14 TL.

Hayvanlar "buzlu menüler"le serinliyorHava sıcaklıklarının yaz aylarında zaman zaman yüksek seyrettiği İzmir'deki Doğal Yaşam Parkı'nda farklı türdeki hayvanlar, kendilerine özel olarak hazırlanan "yaz menüsü" ile serinliyor.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber