Haliç’te Venedik Karnavalı

Rahmi Koç Müzesi’ndeki yardım gecesine cemiyet dünyasının ünlü isimleri katıldı. Konsolos eşlerinin öncülüğünde gerçekleştirilen baloda maske ve kostümlerle Venedik Karnavalı havası estirildi

Haliç’te Venedik Karnavalı

11 yıldır faaliyetlerini sürdüren İstanbul’da yerleşik Muvazzaf ve Fahri Konsolos Eşleri Grubu’nun (SCCI) her yıl geleneksel olarak düzenlediği yardım balosu bu yıl “Venedik’te Bir Gece” başlığıyla önceki akşam Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleşti.
Ev sahipliğini SCCI’nın başkanı olan İtalya İstanbul Başkonsolosu Massimo Rustico’nun eşi Monica Rustico’nun gerçekleştirdiği geceye cemiyet dünyasının ünlü isimleri katıldı. 3 Mart tarihinde gerçekleştirilen Venedik Karnavalı’nın kapanışına denk geldiği için baloyu bu temayla yapmaya karar veren Başkonsolos Massimo Rustico’nun eşi Monica Rustico konukları kapıda karşıladı. Davetiyeleri 500 TL’den satılan etkinlikten elde edilen gelir yardım amaçlı olarak kullanıldı.

Yardıma geldiler

Konsolos eşleri davetlilerin katılımı ile elde edecekleri gelirin tamamını Esenyurt Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yeni binasının iç donanımına katkı sağlamak için bağışladı. Ender Mermerci, Derin Mermerci, Suzan Sabancı Dinçer - Haluk Dinçer, Semahat Arsel, Tuğba Peksayar, Işıl Sarraf, İvana - Yurdal Sert, Kemal - Feryal Gülman, Alinur - Enci Velidedeoğlu, Baran Süzer, Nevval Güler, Cem Hakko, Ronit Gülcan’ın da aralarında bulunduğu tanınmış isimler katıldı.

Gelir çocuklara gidecek
York Düşesi Sarah Ferguson’un özürlü çocukları barındıran tesislerde gizlice çektiği fotoğrafların basına ve yurtdışına yansımasından sonra harekete geçen SCCI yardım kuruluşu Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleştirilen Venedik gecesi ile özürlü çocuklara yardım için etkinlik düzenledi. Bu görüntülerden çok etkilenen konsolos eşleri davetlilerin katılımı ile elde edecekleri gelirin tamamını Esenyurt Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yeni binasının iç donanımına katkı sağlamak için bağışladı.

20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber