‘İçsel arkeoloji’ Görücüye çıktı

Arden Oluk’un, 10 Karaköy’ün tarihi dokusundan ilham alarak yarattığı eserlerden oluşan ‘İçsel Arkeoloji’ sergisi önceki akşam sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

‘İçsel arkeoloji’ Görücüye çıktı

Tarihi 18’inci yüzyıla dayanan, önce Balıklı Rum Hastanesi, ardından Balıklı Han ve 2014 yılında otel olarak yeniden hayat bulan 10 Karaköy, önceki akşam önemli bir sanat etkinliğine ev sahipliği yaptı. Arden Oluk’un ‘İçsel Arkeoloji’ isimli sergisi, Şanel Şan Sevinç küratörlüğünde kapılarını açtı. Gelecek yıl yurt dışında farklı noktalarda sergilenecek olan eserlerin ilk gösterimi, tarihte birçok tiyatral gösterinin yer aldığı otel lobisinde yaratılan atmosferle, misafirlerini 1700’lü yıllara götürdü. 10 Karaköy’ün genel müdürü Eylem Atalay ev sahipliğindeki davete katılanlar arasında, Revna Demirören, Banu Çarmıklı, Arzu Sabancı, Şirin-Neşet Yalçın ve Serra Türker de vardı.

‘İçsel arkeoloji’ Görücüye çıktı

‘İçsel arkeoloji’ Görücüye çıktı

Yoğun istek üzerine ikinci kez Harbiye'de arabesk geceTemmuz ayında Harbiye Açıkhava'da sahneye çıkan Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun, yoğun istek üzerine önceki akşam Poll Production organizasyonu, Demirören TV medya sponsorluğunda gerçekleşen Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri'nde bir kez daha sevenleriyle buluştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber