‘Yahşi Cazibe’ ile ayrıldığı ekrana ‘Zeytin Tepesi’ ile dönen
Aslıhan Gürbüz’ün değişimi herkesi şaşırttı. Tam 16 kilo verdi Aslıhan, az buz değil. Arkadaş kontenjanından tüm bu süreçte yanındaydım. Gözümle gördüm altı aydaki değişimini.
Dr. Buğra Öktem’in kullandığı ‘ayurvedik beslenme’ denilen bir yöntemden faydalandı. Her şeyi ama her şeyi yedi, sadece neyin yanında neyi yiyeceğine dikkat etti.
En önemlisi baharattı. Meğer o baharatların ne büyük etkisi varmış metabolizmamız üzerinde.
Sumak mesela... Ben de Gül Kaynak ile kısa bir detoks programına katıldığımda görmüştüm sumak mucizesini. Masanın kralıydı sumak...
Aslıhan bu ‘ayurvedik beslenme’yi keşfettiğinde bana da çok ısrar etti birlikte gidelim diye ama ilk bir hafta sadece çorbayla beslenmek işi beni bir korkuttu. Oysa bir hafta sık dişini işte ama o irade bende nerede... Halbuki hasta olsan ne olacak; hiç mi içmedin bir hafta sadece çorba...
Şükretmedin mi onu içebildiğin için!
Geçenlerde set arası vardı, İstanbul’a geldi Aslıhan, birlikte alışverişe gittik. Eski kıyafetlerinin hiçbiri olmuyor şimdi. Yeni bir gardırop hazırlıyor kendisine. Ne kadar özendiğimi kelimelerle tarif edemem. Neyi beğense cuk diye oturuyor üzerine.
İnsana bir mutluluk, sağlık da geliyor ideal kilosuna ulaşınca.
Zor değil biliyorum, işte gözümle gördüm diyorum. Sadece cesaret edemiyorum...

SİZE DE TUHAF GELMİYOR MU?

* Bebek Odası skandalıyla gündeme oturan ve haftalarca orada kalan Asena ile Berkay’ın ilişkisindeki tuhaf takip meselesi... Asena ile eşi Caner Erkin, hangi mekana gitse, Berkay ya orada oluyor ya da oradan geçiyor. Ne hikmetse de hep gazetecilere görüntüleniyor.
* Orhan Gencebay’ın hayat arkadaşı Sevim Emre, 40 yıl aradan sonra albüm çıkarmaya karar veriyor. 3-4 bin şarkılık repertuvarı oluduğunu belirtip, ekliyor: “İki Orhan Gencebay, bir Sinan Akçıl şarkısı okuyacağım. Tarkan’dan da bir şarkı istiyorum. Bu albümü ticari amaçla çıkarmayacağım. Müzik sektörüne bir kan getireceğim...”
* Geçen yıldan bu yana Serdar Ortaç sevgilisi Chole ile hemen her gün evleneceğini açıklıyor ama 40 dereden su getiriyor. Şimdi de düğün mekanlarının pahalılığından yakınıyor.
* Yapımcı Timur Savcı’nın ‘Muhteşem Yüzyıl’ ve ‘Çalıkuşu’nu bırakıp, ki ‘Muhteşem Yüzyıl’ yakında zaten bitiyor; ailesiyle daha fazla vakit geçirmek ve dil öğrenmek için için yurt dışına gitme isteğinin altında neden bir bit yeniği aranıyor? İnsanlar parayı zaten hayallerini gerçekleştirebilmek için kazanmıyor mu...