‘Kendi ülkemden çok Türkiye’de dinlendim’

‘Gangnam Style’ ile kısa sürede tüm dünyada fenomen haline gelen Koreli şarkıcı Park Jae-Sang (PSY) dün İstanbul’da basın toplantısı düzenledi. PSY, İstanbul Blue Night gecesine ve “Yetenek Sizsiniz Türkiye” programına katılacak

‘Kendi ülkemden çok Türkiye’de dinlendim’


İstanbul Blue Night gecesi ve “Yetenek Sizsiniz Türkiye” programına katılmak için çarşamba akşamı İstanbul’a gelen Gangnam Style şarkısıyla tüm dünyayı kasıp kavuran Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang (PSY), dün sabah basın toplantısı düzenledi. PSY cuma akşamı sahne alacağı Tepebaşı’na yakın olduğu için kaldığı Pera Palas Oteli’ndeki basın toplantısına 45 dakika geç katıldı.
PSY basın toplantısına geç kaldığı için bazı basın mensupları tarafından alkışla protesto edildi.

‘Çok eğleneceğiz’
Basın toplantısı öncesi PSY’nin Kore’de hazırladığı video gazetecilere dağıtıldı. PSY ilk olarak Türkçe, “Merhaba İstanbul” dedikten sonra, “Size geliyorum. İstanbul Blue Night için geliyorum. O gece kimseye söz vermeyin. Plan yapmayın. Ben oradayım, siz de orada olun. İzleyin hazır olun. Birlikte çok eğleneceğiz” duyurusu yaptı. Toplantıda bir ara çevirmenin İngilizce soruyu şarkıcıya Türkçe sorması herkesi güldürdü.

Türkiye 3. sırada
Basın toplantısında Türkiye’ye ilk kez geldiğini söyleyerek söze başlayan PSY, “İlk defa Türkiye’ye geldim.
Hepimizin bildiği gibi Kore ile Türkiye’nin kardeşlik bağı çok güçlüdür. Youtube sitesinde videoyu en çok izleyenler sıralamasında Türkiye üçüncü sırada... İzlenme sıralaması Amerika, Tayland ve Türkiye, daha sonra Kore geliyor. Bu beni mutlu etti” dedi.
“Bu kadar başarıyı bekliyor muydunuz?” sorusuna PSY, “Ben zaten ülkemde çok mutluydum. Bu şarkıyı yaptığımda bu kadar ünlü olacağını düşünmedim. Özel bir çalışmam olmadı. Bu şarkıyı ünlü hale getirmek için ekstra çaba göstermedim. Daha sonra ünlü bir şarkı oldu” diye konuştu.

‘Seksi hareketler sevildi’
“Şarkının klipteki danstan dolayı ünlü olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna PSY, “Hâlâ tam olarak özel nedenini bilemiyorum. Belki danstaki seksi hareketlerden dolayı olabilir. Aynı zamanda youtube sitesindeki küçük çocukların şarkımı dinlediklerinde attıkları çığlıkları gördüm. Kendi çocuğum da şarkımı dinleyince aynı tepkiyi veriyor. Nisan ayında yeni bir single çıkaracağım. Belki de yeni şarkıda yine gangnam dansı görebiliriz” şeklinde konuştu.

‘Dansı nasıl buldunuz?’
“Bu dans hareketini nasıl buldunuz?” sorusuna ise PSY, “Bu altıncı albümümde çıkan bir danstı. Bundan önce beş albümüm vardı. Buna benzer danslar yapmıştım. Gangnam dansı çıkmadan önce kanguru dansı yapmayı düşündüm. En sonunda at üzerinde böyle bir şeyin olabileceğini düşündüm.
Bazı ülkelerde her şeyin yayınlamasına izin verilmeyebiliyor. Bunların başında Çin ve Almanya gibi ülkeler geliyor. 1 milyar 300 milyon kişi tarafından izlenen bu videoya Çin ve Almanya’dan izleyen kişiler dahil olmadı. Şarkının dansını Makarena dansına benzettiler” dedi.
PSY, toplantı sonrası konuk jüri üyesi olarak görev yapacağı “Yetenek Sizsiniz Türkiye”nin çekimlerine katılmak için yola çıktı. PSY’nin İstanbul’da kullandığı Hyundai model otomobilin Kore üretimi olması dikkat çekti. PSY çekimlerin yapıldığı Mustafa Kemal Kültür Merkezi’ne Hacıhüsrev ikametinden götürüldü.

6 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber