Kına gecesinde ‘DJ olacağım’ dedim

Herkes onu ‘türbanlı DJ’ olarak biliyor. Gündeme gelişi de bu tanımlama üzerinden oldu. Adı Fatma Civelek. 39 yaşında

Kına gecesinde ‘DJ olacağım’ dedim

Muhasebecilik yaparken bir gün gittiği bir kına gecesinde kadınların da kendinin de eğlenemediğini fark etmiş ve düğünlerde DJ’lik yapmaya karar vermiş. Fatma Civelek’le bu işe başlama serüvenini ve aldığı tepkileri konuştuk...
- DJ’lik yapmaya nasıl karar verdiniz?
Özel bir şirkette muhasebecilik yapıyordum ama bana göre olmadığını düşünüyordum. Daha severek, mutlu bir şekilde yapabileceğim bir iş istiyordum. Sonra bir gün yeğenimin kına gecesinde, baktım bütün kadınlar bir araya gelmiş ama bir laptop ve iki CD ile eğlenmeye çalışıyoruz. Tüm gece Shakira’nın “Vaka Vaka” şarkısını 15 - 20 kere çaldık... Baktım kimse eğlenmiyor. Çıktım sahneye insanları eğlendirmeye çalıştım. “Neden yapmıyorum bu işi?” dedim.
- Peki sonrasında ne yaptınız?
Konuyu ilk kez eşime açtım. Fikri çok beğendi. Sonra internete girip, “Ben nasıl DJ olabilirim?” diye yazdım. Karşıma DJ School ve DJ Tekin çıktı. Bir de Kadir Has Üniversitesi’nde DJ’lik eğitimi veren Pioneer DJ Akademisi var. Girdim siteye ancak “Türbanlı öğrenciler başvuruda bulunmasınlar” diye bir yazıyla karşılaştım. Ancak zaten öncesinde DJ School’u bulmuştum ve orada DJ Tekin’le görüşmüştüm. Elimden tuttu. İlk kez türbanlı birine DJ’lik eğitim verdiğini, projemi çok beğendiğini ve sonuna kadar desteklediğini söyledi.
- DJ setinin başına geçtiğinizde ne hissettiniz?
Çok heyecanlanmıştım önce ama arkadaşımın kardeşinin nişanıydı. Tanıdıklar olunca daha rahattı. 4 - 5 dakikalık şarkı koydum ve çıktım ben de oynadım milletle. Diğerlerinde de öyle oluyor, sonlara doğru kendimi tutamayıp insanlarla karşılıklı oynuyorum. Ben sadece kadınların olduğu yerlerde çalıyorum. Kadın kadına yapılan etkinliklerde böyle bir eksiklik olduğu için yola çıktım zaten. Barlarda ya da gece kulüplerinde çıkmıyorum sahneye. Düğün, nişan salonları bizim çalışma mekanlarımız.
- Nasıl tepkiler aldınız?
Olumlu olumsuz çok tepki var. Benim için fark etmiyor. Gönlümden geçen işi yapıyorum, ben yolumdayım. Beni istedikleri kadar eleştirsinler ben yolumdan dönmeyeceğim, bu benim işim.
- Muhasabecilikten mi çok para kazanıyordunuz yoksa DJ’likten mi?
Bu kadar popüleriz ama hâlâ artıya geçemedik. Teklifler geliyor yavaş yavaş. Atv’den dizi teklifi aldım ama ben işimi yapmak istiyorum.
- Hangi müzikleri çalmayı seviyorsunuz?
Conventional house çalmayı seviyorum ama düğün, nişan gibi gecelerde genelde yöresel müzikleri çalıyorum. Mezdeke, oryantal, çiftetelli, halay... Her türlü müziği çalıyorum aslında. Bu DJ’de yok yok! David Guetta’yı dinliyorum, Tiesto, DJ Tekin en başta, DJ İbrahim Çelik...

11 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber