Kısa ama güçlü filmler yarışıyor

Her yıl birinci olan genç sinemacıya New York Film Akademisi’nde eğitim imkânı sunan Metro Group Kısa Film Yarışması’na son başvuru tarihi 9 Kasım olarak açıklandı. .

Kısa ama güçlü filmler yarışıyor

Sinema ve iletişim alanında eğitim gören ön lisans, lisans veya lisansüstü öğrencilere açık olan yarışmada her yıl büyük bir çekişme yaşanıyor. Birinci olan genç yönetmenin New York Film Akademisi’nde bir aylık burslu sinema eğitimi ve 2 bin 500 euro ödül alacağı yarışmada, ikinciye 3 bin euro, üçüncüye ise 2 bin euro ödül verilecek. En çevreci yapıt Meydan Alışveriş Merkezi Çevre Ödülü olan 2.000 euro alacak.

Jüri koltuğunda Fadik Sevin Atasoy, Tevfik Başer,Atilla Dorsay, Cansel Elçin, Yekta Kopan, Bergüzar Korel, Metro Group Türkiye Temsilcisi Nurdan Tümbek Tekeoğlu ve Metro Group Emlak Yönetim Şirketi Genel Müdürü Gündüz Bayer olacak.

Yoğun istek üzerine ikinci kez Harbiye'de arabesk geceTemmuz ayında Harbiye Açıkhava'da sahneye çıkan Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun, yoğun istek üzerine önceki akşam Poll Production organizasyonu, Demirören TV medya sponsorluğunda gerçekleşen Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri'nde bir kez daha sevenleriyle buluştu.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber