Köpeklerin velayeti Dinçöz’de kalacak!

Eşi Can Tanrıyar’dan boşanmak için mahkemeye başvuran Petek Dinçöz’ün hazırladığı boşanma protokünde ilginç bir madde var. Buna göre ‘Bıcır, Çıtır, Lole ve Lucy’ isimli dört köpek Dinçöz’de kalacak, ancak Tanrıyar istediği zaman köpekleri görebilecek...

Köpeklerin velayeti Dinçöz’de kalacak!

İki yıl önce Beyaz Show’da o dönemin RTÜK Başkanı Zahid Akman’ın kıydığı nikâhla evlenen Can Tanrıyar ile Petek Dinçöz çifti boşanıyor. Bir hafta önce kavga eden ve eşinin kendisini Antalya’da bir kadınla aldattığını düşünen Petek Dinçöz, avukatı Ömer Durak vasıtasıyla boşanmak için mahkemeye başvurdu. Eşine Marmaris’e gideceğini söylediğini ancak THY uçağının fırtına nedeniyle Antalya’ya inmesi nedeniyle yalancı duruma düştüğünü belirten Tanrıyar, bu yüzden yaşanan tartışmanın ardından anlaşmalı olarak boşanmayı kendisinin de istemeyerek de olsa kabul ettiğini açıkladı. Eşiyle görüşemediğini ancak avukatıyla haberleşebildiğini belirten Tanrıyar, kendisine gönderilen 6 maddelik boşanma protokülünü görünce de şaşkınlık yaşadığını anlattı.
* “Sadece tek mesele uçakla başka yere gitmem değil tabii... Gezmeyi tozmayı seven bir adamım ama Petek annem gibi yaşamak istiyor. Bu yüzden arada kopukluk oldu. Gece hayatını sevmeyen insanı zorla gece hayatına götüremiyorsun. Çok muhafazakar bir hayatı var, ben yapamıyorum yani. Bu uçak muçakla da yalan söylediğimi zannetti. Ama bu uçak olayı sadece bardağı taşıran son damla oldu. Bir protokol gönderdi imzaladık.
* Boşanma protokolünde hiç başkaları gibi davranmamış, çok adil davranmış. Önce imzaladım, sonra okudum. Hiçbir mal ve para talebi yok, nafaka istememiş, tarafların malları kendisine aittir gibi maddeler var ama 4. madde öyle ilginç ki... Bu maddede “Tarafların sahibi bulunduğu Bıcır, Çıtır, Lole ve Lucy isimli dört köpek Petek Dinçöz’de kalacak, ancak Tanrıyar istediği zaman köpekleri görebilecektir” ifadesi var. Avukata “Nafaka falan istemiyor mu?” dedim. Avukatı da bunun Petek’in isteği olduğunu söyledi. “Bu köpeklerin dördünü birden istiyorum, sadece görme hakkını veriyorum” demiş. “Avukat bey yapmayın” dedim ama Petek “Yok bu köpekler çişe falan çıkarılıyor, alır kaçırır” demiş. Dünyada ilk defa oluyor herhalde böyle bir komedi var mı ya?

Erbil çok gülmüş
* Eşiyle boşanma aşamasında olan Mehmet Ali Erbil’le konuştuk. Bana Petek’in neler istediğini sordu, 4. maddeyi okudum. Gülmekten yerlere düştü... “Deli mi?” dedi.
* Petek’le konuşamıyoruz. Eğer siz ulaşırsanız, bana söyleyin. Bana çok kızgın... Eve gidemiyorum. Başka eve taşınacakmış, o zamana kadar eve gidersem kafaya vazoyu, masayı, sandalyeyi yerim. Dolduruşa da getiriyorlar tabii... “Yok Can’ın çok sevgilisi va” diye başlamışlar ispiyona zaten. Gezmeyi severim ama öyle aldatma falan yok. Benim anlamadığım asıl genç olan o. Aramızda 19 yaş fark var ama yok kadeşim o evde oturmak istiyor. Bizde bir terslik var.
* Eğer mesele adli noktaya ulaşmasaydı, belki barışabilirdik ama zor artık... 10 yıllık sürede bana karşı hiç bir yanlışı olmadı. Ancak boşanma aşamasında keşke bir kez yüz yüze konuşabilseydik...

16 Eylül 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber