‘Küresel vatandaş’ seçildi

Tülin Şahin, ‘Global Citizen Forum’ (Küresel Vatandaş Forumu) etkinliğinde, Türkiye’yi ‘Küresel Vatandaş Elçisi’ olarak temsil edecek

‘Küresel vatandaş’ seçildi

Karadağ’da bugün başlayan ve iki gün sürecek Küresel Vatandaş Forumu’nda Türkiye’yi ‘Küresel Vatandaş Elçisi’ olarak Tülin Şahin temsil edecek. İlk kez Türkiye’nin davet edildiği Forumda, Karadağ Başbakanı Dusko Markoviç, İngiltere eski başbakanı Tony Blair’in avukat ve kadın hakları savunucusu eşi Cherie Blair, Robert De Niro, Shakira, Wycleff Jean, Robin Sharma, Puff Diddy, Hamish Hamilton ve Guston Browne gibi kanaat önderi olan dünyaca ünlü isimler konuşacak. Forum için hazırlanan videoda Şahin, küresel vatandaşlığın güçlenmesi için gelecek kuşakları önyargılardan uzak tutmak gerektiğine ve farklılıklara karşı saygı duymayı öğretebilmenin önemine vurgu yaptı. Konuşmacılar arasında bulunan Shakira ve Tülin Şahin’in ‘Unicef İyi Niyet Elçisi’ olması ise güzel bir tesadüf olarak nitelendirildi.

Yarın konuşmasını gerçekleştirecek olan Şahin’e gelen davet mektubunda, “Uluslararası bilinirliğinizi ve kusursuz itibarınızı takiben sizi ‘Küresel Vatandaş Forumu’ için Marka Büyükelçisi olarak katılmaya davet ediyoruz. Profiliniz, statünüz ve yeteneğinizin küresel vatandaşlığın çekirdek mesajını taşıdığına, forumun misyon ve vizyonunun yayılmasında etkili olacağınıza inanıyoruz” ifadeleri yer aldı. Şahin’in afişleri ise Karadağ’ın caddelerine ve sokaklarına asıldı.

12 Kasım 2019 Magazin Bülteni12 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber