Mahsun'u reddettim

Mahsun'u reddettim


Sunuculuk, mankenlik ve klip oyunculuğu teklifleri alan Canmutlu, ‘Kırmızıgül fotoğraflarımı görüp, beni klibinde oynatmak istedi ama kabul etmedim’ dedi


       Tanınmış birçok güzel gibi, sosyete davetlerinin en ilgi çeken kadınlarından biri olan Siren Canmutlu da İzmir'li. Canmutlu, 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarımı Bölümü'nü bitirdikten sonra işadamı Mustafa Taviloğlu'nun teklifiyle İstanbul'a yerleşti. Siren, yedi ay önce Calvin Klein'in yakışıklı patronu Ercan Canmutlu'yla evlendi, ardından iş yaşamına son verdi.

‘Büyük hedefim yok’

       Çalışma hayatına atıldığı dönemlerde büyük hedeflerinin olmadığını ifade eden Canmutlu, "O dönemler, ihtiyacım olduğunda beni geçindirecek kadar iş bilgim olsun istedim. Daha farklı bir hedefim yoktu. Aileme ve yakınlarıma kısa sürede ayaklarımın üzerinde durabileceğimi ispatladım. Daha sonra evliliği seçtim. Benim için evlilik daha önemli. Hep düğünden sonra çalışmayacağımı düşünüyordum" dedi.

‘Boş vaktim yok’

       Şartların uygun olması halinde yeniden çalışabileceğini ifade eden Canmutlu, şunları söyledi:
       "Bir kadının eşinin yanında çalışmasına karşıyım. Yalnızca eşimin katılamadığı toplantılara gidip onu temsil ediyorum. Onun söz sahibi olduğu bir işte çalışamam. Aynı anda hem çok iyi bir anne, hem de mükemmel bir iş kadını olamayacağımı biliyorum."
       Gününü dolu dolu yaşadığını ifade eden sosyetik güzel, çoğu kez kahve içecek zamanı bulamadığını söyleyen Canmutlu, antika, dekorasyon, resim tarihi kurslarının yanı sıra hiç içki içmemesine rağmen içki kursuna da katılıyor.
       Tam bir antika eşya tutkunu olan Canmutlu, Emirgan'daki evinin her tarafını oldukça değerli eşyalarla doldurdu. Gerçek sanatın, eski eserlerde olduğunu ifade eden Siren, şöyle devam etti:
       "Mozart ve Michelangelo gibi sanatçılar, bir daha dünyaya gelmeyecek. Eskiye ilgim, bunların değeri ve gizeminden kaynaklanıyor. Antika eşyaları paraya çevirme şansı da yüksek. Eşim, benim geçen yüzyılda yaşadığıma inanıyor."
       Sosyetenin güzel ve alımlı kadınlarının başında yer alan Siren, davetlere nasıl hazırlandığını şöyle anlatıyor:

Saç fırçam hiç olmadı

       "Belki kimse inanmaz ama hayatımda hiç saç fırçam ve saç kurutma makinem olmadı. Cilt bakımına da yeterli zaman ayıramıyorum. Davetlerden önce kuaföre gider, saçlarımı ve hafif makyajımı yaptırırım. Giysilerimi toplu satın aldığım için neyi giyeceğim diye hiç düşünmem. Davetten önce odama girerim ve 10 dakikada hazırlanırım. Eşime göre dünyanın en hızlı giyinen kadını benim."

Çok teklif aldı

       16 yaşından bu yana defalarca sunuculuk, fotomodellik ve klip oyunculuğu teklifleri alan Siren, kendisine en ilginç teklifi Mahsun Kırmızıgül'ün yaptığını belirtti. Canmutlu, olayı şöyle anlattı:
       "Mahsun Kırmızıgül, bir gazetenin arka kapağında benim tehlikeli sporlar yaparken çekilmiş fotoğraflarımı görüp beğenmiş. Klibinde beni oynatmak istediğini menajeri aracılığıyla bana iletti. Kabul etmedim. Birkaç yıl sonra İzmir'de tesadüfen karşılaştık. Yanıma gelip özür diledi. Zaten yapması gereken de buydu."

Tatlıses hayranı

       Klasik müzik dinlemeyi seven İzmirli güzel, İbrahim Tatlıses'i beğendiğini belirtti. Canmutlu, Tatlıses'in güçlü sesinden ve zorlu hayat mücadelesinden başarıyla zir veye tırmanmış olmasından etkilendiğini söyledi. Ercan Canmutlu'yla mutlu bir evlilik sürdürdüğünü ifade eden Siren, eşiyle sık sık tartıştığı yolunda çıkan söylentilere çok sinirlendiğini belirterek, "Evlilik, gerçekten korkulması gereken bir kurum. İki insan ayrı ailelerden gelip birlikte yaşamaya başlıyor. Biz, hiç flört dönemi yaşamadan evlendik. Üç ay nişanlı kaldık. Her evli çift zaman zaman tartışır" dedi.

14 Kasım 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber