'Mutluluğumu bozacak hırsım yok'

‘Afili Aşk’ dizisinde rol alan Asena Tuğal, canlandırdığı Hülya’nın aksine taktik sevmediğini söyledi. Oyuncu, “Kendime çok güzel bir düzen kurdum. Mutluluğumu bozacak hırsım yok” dedi.

'Mutluluğumu bozacak hırsım yok'

Asena Tuğal, Kanal D’de her çarşamba akşamı saat 20.00’de ekrana gelen ‘Afili Aşk’la karşımıza çıktı. Oyuncu, “Keyifli bir iş, senaryosu da çok güzel. Daha önce canlandırmadığım bir role hayat veriyorum” dedi. Tuğal ile projeyi, Şahin Irmak’la evliliğini ve kariyerine dair hayallerini konuştuk.
Yeni diziniz ‘Afili Aşk’ hayırlı olsun. Projeyi ilk okuduğunuzda neler hissettiniz?
Keyifli bir iş, senaryosu da çok güzel. Sadece senaryoyu okuyarak direkt karar veremiyorum tabii, yapımcı ve yönetmenle konuşmaya ihtiyaç duyuyorum. Onlardan da dinlediğim zaman emin oldum. Her işimde farklı karakter oynamaya dikkat ediyorum. Burada da daha önce canlandırmadığım bir role hayat veriyorum. Karakteri çok sevdim. Uzun zamandır oynadığım en keyifli rol.
Canlandırdığınız Hülya nasıl biri?

Mutluluğumu bozacak hırsım yok
Kasaba kurnazı diyorum ben... Sürekli ufak stratejileri var ama hiçbir mantıklı açıklaması yok. Sadece kendi çıkarını düşünüyor. Ama kötü bir kadın değil. Çıkarlarını korumaya çalışan, tatlı biri. Role kendimden de bir şeyler katıyorum, çünkü doğaçlamaya çok izin veren bir yönetmenimiz var.
Siz strateji insanı mısınız?
Planlı bir insanım ama bende kurnazlık yoktur. Matematikçiyim. ‘Hedefim bu, buna gitmek için böyle çalışmam gerekiyor’ diye düşünen biriyim. Taktik de sevmem.
Matematik okudunuz, sonrasında televizyonculuk tecrübeniz oldu, en sonunda da oyunculuğa adım attınız…
Otomotiv sektörü, başka küçük yerler ve yurt dışında çalıştım. Küçük yaşlarda iş hayatına atıldım, her şeyi görmek istedim.
Çok meslek değiştirdim, hepsinin bana katkısı oldu. Şu anki ben olmamda tecrübelerin çok payı var. En sonunda oyuncu olmaya karar verdim. 10 senedir yapıyorum bu mesleği ve büyük şevkle devam ediyorum.
Hayata dair hırsları olan biri misiniz?
Çok hırslı değilim. Mutluluğumu bir şeyin bozmasına izin vermiyorum. Kendime çok güzel bir düzen kurdum. Sosyal hayatıma zaman yaratıyorum. Bunu bozacak hırsa sahip değilim.
Biraz Pollyanna tarafınız var mı?
Var. Hayata pozitif bakıyorum. Negatif baktığım şeylerin bana iyi geri dönüşü olmadı.

‘Ruh eşine inanmıyorum’
Kariyerinizle ilgili neler hayal ediyorsunuz?

Yurt dışında oyunculuk yapma isteğim var. Daha önce yabancı filmlerde oynadım, bir Rus yapımı, bir de Alman... İki sene önce New York Film Akademisi’ne gittim, orada da bağlantılar sağladım. Amerikan yapımlarında rol almak istiyorum. Zamanı geldiğinde, 1-2 sene orada yaşayabilirim. Profesyonelliğin üst düzeyde olduğu setleri deneyimlemeyi ve farklı dünya görüşlerine yer verilen filmlerde oynamayı çok isterim.
Proje geldiğinde eşiniz Şahin Irmak’a danışır mısınız?
Mutlaka birbirimize danışırız... Çok farklı bakıyoruz her şeye, yani ruh eşi değil, çok farklı insanlarız. O benim görmediğim şeyleri söylüyor, ben onun fark etmediklerini...
Ruh eşine inanmıyor musunuz?
Öyle klişe laflara inanmıyorum. Çok yüksek mertebeye çıkarmamak lazım, hayal kırıklığı olur. Benim için önemli olan anlaşmanın, sevginin en güzelini yaşamak.
Evde nasıl bir hayatınız var?
Her çift gibiyiz... Motosiklet aldık, şu sıralar en büyük eğlencemiz o... Her şeye onla gitmek için bahane üretiyoruz. Film izliyoruz. Çok çılgın bir hayatımız yok.
Evlilik neleri değiştirdi?
Öyle dramatik bir değişiklik olmadı. Zaten beş senedir beraberiz. Sadece daha huzurlu oluyormuş insan. Güvende hissediyor kendini. Sıfatlar beni korkuturdu ama huzur ve güven hissediyorsun...
Çocuk düşünüyor musunuz?
Kısmet... Şahin, baba olmayı çok istiyor. Ben de uzak değilim bu fikre.

Norm Ender başlattı, ünlü isimlerden destek yağdı‘Mekanın Sahibi’ şarkısıyla dikkat çeken rapçi Norm Ender, son günlerde artan orman yangınları üzerine bir kampanya başlattı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber