Nadir yetişen halk adamıydı

86 yaşında hayatını kaybeden Uygur’un üzüntüyü tebessüme çevirebilen kıymetli bir sanatçı olduğunu söyleyen Bakan Çelik “Eserleriyle ölümsüzleşen nadir yetişen bir halk adamıydı” dedi.

Nadir yetişen halk adamıydı

Türk Tiyatrosu’nun usta ismi Nejat Uygur önceki gün tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayata gözlerini yumdu. 10 Eylül 2007’de beyin damarlarında yaşadığı tıkanıklık nedeniyle vücudunun sol tarafı felç olan usta tiyatro sanatçısının ölüm haberi tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Uygur’un vefat haberinin ardından birçok ünlü isim duygularını twitter’dan paylaşırken, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik de basın açıklaması yaptı.

Bugün defnedilecek
Bakan Çelik yaptığı açıklamada, “Tiyatromuzun unutulmaz isimlerinden, sıcak tebessümüyle gönüllerimize taht kuran, usta oyuncu Nejat Uygur’un vefatından derin bir üzüntü duydum. Kendisine has üslubuyla üzüntüyü tebessüme çevirebilen kıymetli sanatçı, nadir yetişen bir halk adamıydı. Eserleriyle ölümsüzleşen usta sanatçımıza yüce Allah’tan sonsuz rahmet, kederli ailesine, tüm sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum” dedi. Uygur, bugün Cemal?Reşit?Rey’de düzenlenecek anma töreninin ardından Teşvikiye Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilecek.

‘Eşsiz bir değerdi’

Solunum yetmezliği sebebiyle hayatını kaybeden usta oyuncu Nejat Uygur’un ardından ünlü isimler twitter’dan şunları paylaştı:
Bergüzar Korel: Büyümek; çocukken senle olan herkesin seni bırakıp gitmesi, çalan her telefonda giden birinin daha ismini duymak mı demek? Nur içinde yat usta.
Okan Bayulgen: Pudra kitabını yaptığım ustalarım gidiyor teker teker. Acısı oturuyor yüreğimize. Nejat Uygur usta gidiyor, acısı gitmiyor!
Serhat Teoman: Büyük usta Nejat Uygur’u kaybettik. Huzur içinde uyusun. Mekânı cennet olsun.
Hakan Yılmaz: Allah rahmet eylesin. Televizyonun olmadığı dönemde sadece tiyatro yaparak efsane olan bir sanatçıydı Nejat Uygur.
Burak Sağyaşar: Nejat Uygur, Allah rahmet eylesin, yakınlarına ve sevenlerine sabır versin, mekânı cennet olsun.
Hatice Şendil: Nejat Uygur... Büyük usta sanatına eşsiz değerler katan hepimizin kalbindeki güzel kral. Allah rahmet eylesin.
Tolga Çevik: Eşsiz tiyatro insanı, saygı değer ağabey ve hoca Nejat Uygur’a Allah’tan rahmet dilerim. Başta ailesi, hepimizin başı sağolsun.
Burcu Kara: Ömrünü bizi güldürmeye adamış insanların, hepimizin üzerinde hakkı var diye düşünüyorum. Mekânı cennet olsun Nejat Uygur’un.
Nazan Öncel: “Hayat gelip geçiyor; ağlamakla, gülmekle. Zaten komiklik yaptım ben, böyle bir dünyaya gelmekle” Nejat Uygur.
Nilgün Belgün: Çok önemli bir aktörü, bir tiyatro adamını kaybettik. Allah rahmet eylesin Nejat Uygur. Ailesine başsağlığı diliyorum.

Şahan Gökbakar: Ne oldum değil, ne olacağım diyeceksin!Şahan Gökbakar, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile son dönemde kendisine gelen eleştirilere ilginç bir gönderme yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber