Müzik dünyasında Ayşen ve Kemal Şimşekyay isimlerini çok sık duyuyoruz, zira son birkaç yıldır hit olan, sayısız ödül kazanan birçok şarkıda onların imzası var. Geçtiğimiz yaza damga vuran Ozan Doğulu feat. Demet Akalın şarkısı ‘Kulüp’ mesela, şu anda da her yerde en çok çalınan parçalardan biri...

Ece Seçkin’in yükselişinde yapı taşları olan, yüz milyonlarca kez tıklanan ‘Hoşuna mı Gidiyor’, ‘Adeyyo’, ‘Sayın Seyirciler’, ‘Follow Me’ ve ‘Aman Aman’ yine onlara ait... Ajda Pekkan’dan Ebru Gündeş’e, Murat Boz’dan İrem Derici’ye, Serdar Ortaç’tan Mustafa Ceceli’ye kadar birçok gözde isim, bu ikilinin şarkılarını söylüyor.

Ayşen de, Kemal Şimşekyay da hayatlarını müziğe adamış, bu işin eğitimini birinciliklerle tamamlamış iki değerli müzisyen. Türk popunun unutulmaz dönemi 90’larda ‘Nerdesin’ ve ‘Aman Be’ şarkılarıyla duymuştuk Ayşen’in adını ilk kez, fırtına koparmıştı. Hayatımda duyduğum en güzel ve güçlü seslerden biri... 2018 yazını büyük bir hitle karşılayacak, demosunu dinledim, akıllara zarar! Kemal Şimşekyay öne çıkmayı çok tercih etmiyor, kendi susuyor, besteleri konuşuyor! O beste yaptıkça, Ayşen söz yazdıkça Altın Plak’lar, yılın şarkısı ödülleri art arda geliyor. Ayşen’le bir düet projeleri varmış. Kendilerine yapacakları şarkıları düşünemiyorum! Öte yandan başka isimlere verdikleri yeni hitler de yolda, fabrika gibiler maşallah! Söylemesi kolay da bu başarının ardında ömürlük bir emek ve durmaksızın çalışma var. Başarının handikapı da bu olsa gerek, muhteşem ikilinin şarkılarını, ilmek ilmek işledikleri emeklerini, araklayıp duruyorlar yurtdışında. Şimdi de ‘Follow Me’yi çalmış Azeri bir şarkıcı. Bir iki nota da değil, komple yürütmüş! Avukatlar devreye girince, şarkı YouTube’dan kaldırıldı. Emek hırsızlığıyla gelecek başarıyı sindirebilmek de ayrı bir kafa, anlamak imkansız!

İZMİRLİ KADINLARI KISKANIYORUM!

Zamanında Kemal Doğulu’yla çalışmak için can atarken, ileride bir gün en can dostlarımdan biri olacağını bilmiyordum tabii! Bu da hayatın bana verdiği dev bir armağan diyorum... Yıllar önce, onu henüz tüm Türkiye tanımıyorken, İstanbul’da kulaktan kulağa yayılmıştı ismi. Ona saç ve makyaj yaptıran kadınlar çok hava atardı, ben de pek özenirdim ne yalan söyleyeyim. Temiz kalpliyim zahir, gün geldi Kemal Doğulu sadece saçımı, makyajımı yapmakla kalmadı, fotoğraf ve klip de çekti bana. Yaptığı her şey birbirinden efsaneydi, her zamanki gibi! Ha bu arada eskiden bana hava atan kadınlara da selam olsun!

Birkaç ay önce İzmir Alsancak’ta ortakları Berna ve Leyla Noyaner’le birlikte ‘Kemal Doğulu Saç Makyaj Atölyesi’ni açtı Doğulu. Açılışa katıldığımda gördüğüm izdiham, halen devam ediyor salonda. (Fotoğrafı açılış günü çektim, Doğulu saçımı yapıyor diye yine heyecanlanmışım!) Patron mükemmeliyetçilikte sınır tanımadığı için, bütün ekip alanında çok başarılı isimlerden oluşuyor, burada hataya yer yok. Kullanılacak boyaları bile tek tek kendisinin seçtiğine, duvardaki çiviye kadar her şeyi incelediğine bizzat şahit oldum. Haliyle oraya giden kadınlar mutluluktan uçarak çıkıyor. Bana da İzmirli kadınları kıskanmak düşüyor! Gerçi şehir dışından da kalkıp giden çok var, bir bilete bakar!