'Kışın kalın kıyafetlerin altında fazlalıklar görünmüyor’ rahatlığıyla alınan kilolar, yaz yaklaştıkça sıkıntı yaratıyor haliyle. Size “Spor ve sağlıklı beslenme kampına giriyorum” diyeli bir ayı geçti ama bu sene kamplarımı birkaç günden fazla sürdürmeyi beceremedim henüz! Normalde kararımı verdim mi kafama silah dayasalar diyeti bozmam, bu kez irademle aramız bozuk dostlar!

Evlere servis yapan sağlıklı beslenme paketleri son yılların gözdesi malum. Yemeklerin YAZ VÜCUDU HIZLA GELSİN Mİhazır bir şekilde önüne gelmesi diyet yaparken büyük kolaylık. Kendime uygun bir yemek şirketi ararken karşıma ketojenik diyet çıktı. Karbonhidratın çok kısıtlı olduğu, yeterli protein ve yağ alımıyla kısa zamanda kilo verdiren bir sistem bu. Aynı zamanda sağlığa da faydalı.

Ketojenik başarısızlık!

Bol bol yağ tüketerek yağ yakma fikrini kabullenmekte zorlansam da başladım ketojenik diyete. Ancak maalesef yağlı yemekler bana çok ağır geldi. Her gün yememiz istenen avokado ve hindistan cevizi yağını bir daha ömrüm boyunca görmek istemiyorum mesela! İsimlerini duyunca bile midem kalkıyor. Birkaç gün içinde kendimdeki farkı ve hafiflemeyi görünce dişimi sıkmak için direndim ama nafile, ketojenik bir başarısızlıkla diyeti noktaladım.

Ben beceremedim ama zayıflama telaşına girip de bu bol yağlı diyeti yapabileceğine inananlara tavsiye ederim. Biraz da spor yapınca çok hızlı sonuç alınıyor, bari size yarasın!

RECEP İVEDİK’ÇİYİMYAZ VÜCUDU HIZLA GELSİN Mİ

Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik serisi beşinci filmiyle yine gişe rekoru kırdı ama bazıları bu büyük başarıyı yerden yere vurmaktan hâlâ yorulmadı. Kafamızın her an yeni sorunlarla boğuştuğu bir dünyada, hepimizin hiçbir şey düşünmeden sadece gülüp eğlenmeye o kadar ihtiyacı var ki... Ve kahramanımız Recep İvedik bu ihtiyacımıza hep ilaç gibi geliyor.

Bu yıl Altın Bamya Ödülleri’nin tamamını ‘Recep İvedik 5’ filmine vermişler. Bu tepkisel ve alaycı hareketleri gördükçe daha da Recep İvedik’çi oluyorum. Biz milyonlarca kişi olarak çok seviyoruz kardeşim, beğenmeyen izlemesin! Serinin sonu gelmez de her biri daha büyük rekor kırar inşallah!

CANLI CANLI DERYA ULUĞ

Beni Anıl Durmuş’un harika performansıyla tanıştıran canım dostum Kemal Doğulu bu kez, “Hadi, Derya Uluğ dinlemeye gidiyoruz” dedi. ‘Okyanus’ ve ‘Canavar’ şarkılarıyla ortalığı inleten genç şarkıcı Opera Club sahnesindeydi o akşam. Onu popüler şarkılarıyla tanıyıp sevenler bir de canlı dinlemeli, muhteşem bir sesi ve repertuvarı var; bayıldım. Çıtı pıtı haliyle gözlere, gümbür gümbür sesiyle de kulaklara bayram yaşatıyor. Malum teknolojik destekle herkes şarkı söylüyor-muş- gibi çıkıyor ortaya artık! Gerçek şarkıcılarsa canlı performanslarla farkını gösteriyor.