Nilgün Belgün: Dövüldüm!

Tiyatro sanatçısı Belgün, Kütahya'da organizatör Sami Dündar'ın sözlü ve fiziksel saldırısına uğradığını açıkladı. Dündar ise "Elim ağırdır, vursam hastanelik olurdu" dedi

Tiyatro sanatçısı Nilgün Belgün, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 24-28 Mayıs 2006 günleri arasında düzenlediği "Kütahya Tanıtım Günleri"nde, etkinliğin organizasyonunu üstlenen Fikir İletişim ve Organizasyon Danışmanlığı şirketi ortağı Sami Dündar'ın sözlü ve fiziksel saldırısına uğradığını öne sürdü. CHP İstanbul Milletvekili Berhan Şimşek olayı, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesiyle TBMM'nin gündemine taşıdı. Oyuncusu olduğu Tiyatro İstanbul'da dün bir basın toplantısı düzenleyen Belgün, "Etkinlik bitiminde organizatör Sami Dündar herkesin ortasında bana tokat attı. Bu fiil öyle şiddetli gerçekleşti ki, bir süredir tedavi gördüğüm fıtık rahatsızlığım nüksetti. Üstelik telefonla arayarak ağza alınmayacak küfürler sarf etti. Hastaneden darp raporu alıp hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum" dedi. "Küfür de etti" Sami Dündar, gösteri sonunda kendisini getiren aracın camının patladığını, diğer VIP aracın da arızalandığını söylemek ve İstanbul'a dönmesi için başka bir araç tahsis etmeye çalıştıklarını bildirmek üzere üzere ortağı Filiz Senger'in otel odasına gittiğinde Belgün'ün hakaretine uğradığını öne sürdü. Belgün'ün ağza alınmayacak küfürler ettiğini, buna Cemil İpekçi, Asena, Tan Sağtürk ve çok sayıda sanatçının şahit olduğunu kaydeden Dündar şunları söyledi: "Taşkınlık yaptığı için otel görevlilerinin dışarı çıkardığı Belgün bir sandalyede oturuyordu. Ortağım yerde sinir krizleri geçiriyor, Belgün küfürler ediyordu. 'Defol git' diye bağırdım, belki de küfür de etmişimdir. Beni tuttular. Üzerine yürüdüğümde sandalyeden kendiliğinden yere düştü. Vurmam imkansızdı, çünkü beni tutuyorlardı. Bir hanıma el kaldırmam ama o anda vurmayı istedim. " "Bağırdım ama vurmadım"

Türkiye: Mektup çöpe atıldı, yanıtı Barış Pınarı HarekâtıCNN Türk'e konuşan Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD lideri Trump'ın diplomatik nezaketten yoksun mektubunun reddedildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber