OKTAY KAYNARCA: JÜRİ ACİLEN DEĞİŞMELİ

Başrol oynadığı ‘Guguk Kuşu’nun Afife Tiyatro Ödülleri’nde aday gösterilmemesine sinirlenen ve sosyal medyadan tepkisini dile getiren Oktay Kaynarca, eleştirilere yanıt verdi

OKTAY KAYNARCA: JÜRİ ACİLEN DEĞİŞMELİ

Oktay Kaynarca, 19’uncu Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri aday listesinin açıklanmasının ardından jüri üyelerine sitem etmişti. Kaynarca, 33 kez kapalı gişe oynayan ve 18 bine yakın seyirciyle rekor elde eden ‘Guguk Kuşu’nun aday gösterilmemesi üzerine, “Bana verecekleri hiçbir ödülü kabul etmeyip onları, onların yaptığı gibi yok sayıyorum” demişti.

Hayranından tepki geldi
Aktör; Kaan Sekban adlı takipçisinin “Sanatçı, bu kadar amatör tepkiler vermemeli. Sinirlenebilir, kırılabilir ve haksız bulabilir ama bir topluluğu aşağılamak Oktay Kaynarca gibi bir isme yakışmadı” eleştirileri üzerine bir açıklama daha yaptı:
“Ödül jürisinin içine çöreklenen tiyatro mafyasını araştırın. Onun kızı, bunun oğlu, şunun kocası... Jüriden o sene ayrılanların ertesi sene aday gösterilmeleri ayyuka çıktı.
Eleştirileri bana ödül vermediler diye yapmadım. Devlet ve şehir tiyatroları dahil, ‘Guguk Kuşu’ kadar iyi bir prodüksiyon yok ama aday değil. Şimdi kimsiniz bilemem ama seyircisiz tiyatro olmaz. Bu oyun o ödülden bin kez daha değerli bir şeye sahip oldu, Kaan Sekban, seyirciye...
Uzun lafın kısası kral çıplak ve jüri acilen değişmeli. İlişkiler yumağıyla karışmış kafaların yerine, sağlıklı bakabilen objektif bir jüri oluşturulmalı. Bu ödülleri yok sayarak hayatımdan çıkarttım. Siz buyurun, kimi ödüllendireceğinizi düşünün.”

15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber