OLDIES iLE GEÇMiŞE YOLCULUK

Oldies Restoran&Kafe, 1950-60’lı yılların ruhunu taşıyor. Mekanın sahibi Bahar Ilıcak, “Müşterilerimizin kendilerini bir film yıldızı gibi hissetmelerini istedik” diyor

Yedinci ay önce açılan Kozzy Alışveriş Merkezi’nin içindeki Oldies Restoran&Kafe, aynı zamanda erkek giyim markası Fracasetti’nin ürünlerini satan bir mağaza. Mekanda, dünyaca ünlü sanatçıların hiç bilinmeyen fotoğrafları, tamamı özel tasarım ve antika parçalardan oluşan eşyalar sizi 50’li yıllara götürüyor. Tasarımı mimar Neşet Güne’ye ait olan mekan, nostalji sevenlerin yeni adresi olmaya aday.

* 50’ler konseptine nasıl karar verdiniz?Bu çok sevdiğim bir tarz, kendi evimi de bu tarzda döşedim. Geçmişe dair birçok öğe bulunduruyor içinde. Herhangi bir mekan değil burası, 60’lı yılların hikayesini anlatan bir restoran. Dekorasyonu, görüntüsü, içerisinde yaşattığı ambiyansı yani her şeyiyle insanları o yıllara geri döndürüyor.

* O dönemleri yaşatmak için nelere öncelik verdiniz?
Dekorasyonu hazırlarken bütün antikacıları dolaştım. Eşyaların tümü antika ve özel tasarımlardan oluşuyor. Misafirlerimiz Oldies’de dönemin dergilerini karıştırabiliyor, popüler şarkılarını dinliyor, o dönemin şapkalarını takarak yemeklerini yiyor, eski Türk filmlerini izliyor, gümüş tepsilerde servis edilen kahvelerini yudumluyorlar. Onların kendilerini bir film yıldızı gibi hissetmelerini istedik.

* Restoran ve giyim mağazası bir arada.Erkek giyim markası Fracasetti’nin ürünlerini restoranda satıyoruz. Fracasetti benim İtalya’da ürettirdiğim bir marka. Ürünlerin seçim ve tasarımları bana ait.

* Mekanda düzenlediğiniz özel gecelerden bahsedebilir misiniz?
Konsept partiler düzenliyoruz ve gelenekselleştirmek istiyoruz. Sıradaki konsept partimiz; starlar ve arabaları. Starların kullandığı arabalar ve 50-60’lı yıllarda çekilen fotoğraflarından bir sergi yapacağız. Yılbaşı için çok özel bir parti düşünüyoruz. Ayrıca her cuma ve cumartesi akşamı canlı müziğimiz var. Eski yıllardaki zarafeti, uyumu, özeni misafirlerimize yaşatmaya çalışıyoruz.

* Mönüde neler var?
Çorba çeşitleri, Oldies soslu bonfile, risottolar, pizzalar, salata çeşitleri, taze baharatlı somon ızgara, güneydoğu baharatlı piliç şiş, makarna çeşitleri ve Girit pilavı. Kullanılan ürünlerin organik olmasına, yöresel lezzetlerin kullanılmasına dikkat ediyoruz. Misafirlerimize lezzetli yemekler ikram ediyor, güzel bir ambiyans sağlıyor ve bütçelerini zorlamayacak fiyatlarla hizmet veriyoruz.

* Fiyat aralığı nedir?
Fiyatlarımız herhangi bir kafeden çok daha uygun. Kahvaltı 22 TL, yemek çeşitleri ise ortalama 20-30 TL arasında değişiyor. Lale-i Bahar şarabımızın şişesi 60 TL. Ayrıca 9 TL’den başlayan özel mönülerimiz var.

* Yeni bir şube açmayı düşünüyor musunuz?
Evet, Küçükyalı’da olabilir. Ama hiçbir şube burası gibi olmaz.

* Müdavimleriniz kimler?
Hıncal Uluç, Ebru Cündübeyoğlu, Cem Davran, Ferhan Şensoy ve Kenan İmirzalıoğlu gibi birçok ünlü isim geliyor. Gelen herkes buranın müdavimi oluyor. Müşterilerimiz Oldies’de kendilerini bir Avrupa şehrinde gibi hissediyor.

Tuvaletlerde diş fırçası
Bugüne kadar gittiği mekanların tuvaletlerinden rahatsız olduğunu söyleyen Bahar Ilıcak, Oldies’de bebeklere özel tuvalet, lavabolarda diş fırçası, krem ve parfüme varıncaya kadar misafirlerinin kendilerini evlerindeymiş gibi hissetmeleri için bütün detayları düşünmüş. Ilıcak, “Bir mekanda ne görmek istiyorsam, o ayrıntılara dikkat ettim” diyor.

Adres: Kozzy
Alışveriş Merkezi Buket
Sokak Kozyatağı
Tel: 0 216 658 00 51

Türkiye: Mektup çöpe atıldı, yanıtı Barış Pınarı HarekâtıCNN Türk'e konuşan Cumhurbaşkanlığı kaynakları, ABD lideri Trump'ın diplomatik nezaketten yoksun mektubunun reddedildiğini söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber