Geri Dön

Ölümünden bir ay sonra ödül geldi

Geçtiğimiz ocak ayında hayatını kaybeden usta oyuncu Turan Özdemir, 10. Londra Uluslararası Sinemacılar Festivali’nde “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” Ödülü'ne layık görüldü.

Ölümünden bir ay sonra ödül geldi

Beykoz’daki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden usta oyuncu Turan Özdemir, yönetmenliğini Talip Karamahmutoğlu’nun yaptığı "Mezarcı" filmindeki rolüyle 10. Londra Uluslararası Sinemacılar Festivali’nde “En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu” Ödülü'ne layık görüldü.

Özdemir’in ödülünü, festivalin uzun metraj yabancı film kategorisinde “En İyi Yönetmen” Ödülü'ne layık görülen filmin yönetmeni Talip Karamahmutoğlu aldı. Karamahmutoğlu, törende yaptığı konuşmada, ödülü Turan Özdemir ve ailesi adına aldığını belirterek “Ülkem usta bir oyuncuyu, ben ise çok iyi bir dostumu kaybettim. Türkiye’ye döner dönmez ödülünü mezarına getireceğim” açıklamalarında bulundu.

Ölümünden bir ay sonra ödül geldi

Manisa ve İzmir'de hissedilen depremle ilgili uzmanlardan ilk açıklama!Manisa ve İzmir'de hissedilen depremle ilgili deprem uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy ise durumun kritik olduğundan bahsederek fayın kuzeye doğru hareket ettiğinden söz etti.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber