Oscar’lı filmlere Türkiye’de ilgi yok

83. Oscar Akademi Ödülleri’nde ödülleri toplayan “Zoraki Kral” ve “Siyah Kuğu” filmlerinin çok az salonda gösterilmesi ve beklenenin altında seyirci tarafından tercih edilmesi dikkat çekti

Oscar’lı filmlere Türkiye’de ilgi yok

“En İyi Film”, “En İyi Özgün Senaryo”, “En İyi Yönetmen”, “En İyi Erkek Oyuncu” gibi ödülleri toplayan “Zoraki Kral” 27 salonda gösterildiği sinemalarda 2. haftasında 66 bin 206 kişi tarafından izlendi. Natalie Portman’a “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü kazandıran ve 15 + yaş sınırıyla 64 salonda gösterime giren “Siyah Kuğu” ise ilk 3 gününde 48 bin 394 kişi tarafından izlendi. Oscar alacaklarına aylar öncesinden kesin gözüyle bakılan iki film de vizyona çok geç girmesi sinemaseverlerin tepkisine neden olmuştu. Bu nedenle filmleri merak edenlerin büyük kısmının korsanının izlediği, bu durumun da gişelerini düşürdüğü iddia edildi. Özcan Deniz’in yönetip başrolünü oynadığı “Ya Sonra” filmini ise ilk 3 gününde 207 bin 469 kişi izledi. 377 salonda seyirciyle buluşan film 2 milyon 21 bin 428 TL hasılat elde etti. Özcan Deniz filminin zarar etmemesi için en az 1 milyon seyirci sayısına ulaşması gerektiğini açıklamıştı.

Yoğun istek üzerine ikinci kez Harbiye'de arabesk geceTemmuz ayında Harbiye Açıkhava'da sahneye çıkan Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun, yoğun istek üzerine önceki akşam Poll Production organizasyonu, Demirören TV medya sponsorluğunda gerçekleşen Turkish Airlines Harbiye Açıkhava Konserleri'nde bir kez daha sevenleriyle buluştu.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber