Paris’te gerçekleştirilen Victoria’s Secret defilesinin ardından dünyaca ünlü beş manken soluğu hamburgercide aldı. Gittikleri yer, hepi topu 15-20 kişilik masası olan ama ünü tüm dünyaya yayılan Ferdi adlı mekandı.
Modeller, hamburgerleri mideye indirirken çektikleri fotoğrafları da sosyal medyadan paylaştı.

- Bizim memlekette güzelliğiyle ünlenmiş kadınlar hamburger yerken değil, pilates yaparken çekilen fotoğrafları
paylaşır.

- Ancak bizim memlekette eşler birbirlerinin isminin önüne hanım ya da bey sıfatı TÜRKİYE’NiN SAMİMİYET PROBLEMİeklerler.

- Asalet ihtiyacı duyan birçok isim hayatında hiç at binmediği halde jokey kıyafeti ve atlarla röportaj verir.

- Siz hiç elinde sıradan bir markanın poşetiyle fotoğraf paylaşmış bir ünlü gördünüz mü? Nedense poşetler hep en pahalı markaların olur.

- Samimi olup olmamak kişiden kişiye değişir ama samimiyetsizlik biraz kandırmak gibidir karşındakini. Galiba bizim ünlüler dünyasında eksikliği en fazla olan şey de samimiyet....

AVRASYA TÜNELİ....

Avrasya Tüneli için duyduğum en garip eleştiri “İstanbul kuzeye doğru genişliyor, güney kesime ulaşım yatırımı doğru mu?”

TÜRKİYE’NiN SAMİMİYET PROBLEMİ

Evet, çok doğru. Zira kuzeyi rahatlatmanın tek yolu güneyi yeniden cazibe merkezi haline getirmek. Güneye ulaşım kolaylığı arttıkça yaşam ve iş yerlerinin sayısı fazlalaşacak. Bu sayede de orman sınırlarını zorlayan kuzeye doğru genişleme iştahı azalacak. Mantık çok basit ama eleştiri mantıksız olunca insan bunu da konuşmak zorunda kalıyor.

BU DA BİZİM İYİLİK MELEĞİMİZ

National Geographic’te ‘Gizli İyilik Melekleri’ diye bir belgesel dizi var. Dünyanın çeşitli ülkelerinden zenginleri alıp, en fakir bölgelerden birine götürüyorlar. Bazen gazeteci, bazen bir araştırma görevlisi gibi davranan zenginler de orada geçirdikleri süre içerisinde en önemli ihtiyacı belirleyip, yardım yapıyor ve kimliklerini en sonda açıklıyorlar. Bu programı kıskanırken kendi iyilik meleklerimizi ıskaladığımı fark ettim.

Adı Ece Çiftçi.... Matematik birincisi olmak kadar, iyi keman çalmanın da gurur verici TÜRKİYE’NiN SAMİMİYET PROBLEMİolduğunu daha 14 yaşında keşfetmiş Ece. Sonra da insanlar için fark yaratmaya başlamış.

Daha 14 yaşında Şanlıurfa’da sınıra yakın bir köyde, 250 kadar çocuğun sanatla kendisini keşfetmesine yardımcı olmuş. Ece bugün 22 yaşında, tek başına çıktığı yolda kurduğu hayal, SosyalBen diye örgütlü bir gerçek haline dönmüş. Şimdi dünyanın bir sürü yerine iyilik taşıyorlar. İnternet sitelerine bir göz atmanızı öneririm. SosyalBen, çok kıymetli, zira paranın değil emeğin ve düşüncenin gücünü temsil ediyor. Teşekkürler sevgili Ece ve genç kardeşlerimiz...

ÇOCUĞA DEĞİL VELİYE KIZ

Çarşamba günü tüm erkekler, Dinamo Kiev-Beşiktaş maçının sonucunu konuştu. Bir de dolar kurundaki geri gidişi...

Tüm kadınlar ise evlendirme programlarındaki adayları, Gülben Ergen’in 2017 fal röportajını ve magazin maddelerini konuştu. Bir de dolar kurunun mutfağa ne kadar yansıyacağını...

TÜRKİYE’NiN SAMİMİYET PROBLEMİ

Kimse çocuğunun okulda aldığı öğrenimi konuşmadı, sadece sınavdan alınan notlara baktı. Pisa sonuçları için eğitim sistemi kadar kendinize de kızın...

İYİMSER KADINLAR UZUN YAŞIYOR

Harvard Üniversitesi 2004-2012 yılları arasında 70 bin kadınla bir araştırma yapmış. Bu büyük araştırmanın sonuçları yeni yeni çıkmaya başladı. Buna göre iyimser olan kadınların kötümser olan kadınlara oranla, bir hastalıktan hayatını kaybetme ihtimali yüzde 30 daha azmış. Detaylar şöyle:

En iyimser kadınların diğer kadınlara oranla kanserden ölme riski yüzde 16, kalp hastalıklarından ölüm riski de yüzde 38 daha az. Çok iyimser bir sonuç diyorsanız eğer eyvah, siz karamsar olanlardansınız demektir bu.