‘Plakları daha çok dinlenecek’

1960 yılından itibaren ‘Kalipso’ olarak bilinen müzik türünde yaptığı çalışmalarla tanınan ve aynı zamanda çeşitli sinema filmlerinde de rol alan Metin Ersoy önceki gün yaşamını yitirdi.

‘Plakları daha çok dinlenecek’

Ersoy için dün Caddebostan Kültür Merkezi’nde bir tören düzenlendi. Sanatçının cenazesi Şakirin Camii’nde kılınan ikindi namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi.

Ersoy’u 40 yıllık arkadaşı, Milliyet gazetesi Cadde eki yazarı Reha Arar anlattı: “Vakit yok, gemi kalkıyor artık...” Ve gemi kalktı dün Bağdat Caddesi’nden. İçinde Metin Ersoy vardı, son yolculuğunda. Doya doya yaşadı. Oğlu Emir, eminim ki müzik ruhunu devam ettirecektir. İlk tanışmamız üniversite yıllarında Ankara’da, Gül Ağacı Kulübü’nde oldu. Bizi tanıştıran ilkokuldan sınıf arkadaşım Devlet Devrim idi. Hiç kopmadık. İleriki yıllarda ara sıra buluşup Abidik Gubidik Kulüp’e giderdik. En büyük aşkı Vefa Spor’du, ondan hiç vazgeçmedi. Unutamadığım bir diğer anı da Caddebostan Budak Sineması’nda verdiği konserlerde her yaştan dinleyiciyi coşturmasıydı. Değişik bir tarzı her yaşa sevdirdi. Şimdi plakları daha çok dinlenecek, şarkıları yeniden çok popüler olacak. Rahat uyu Metin...

6 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber