Sonbahardan bu yana girişimlerimizi askıya alan, sürtüşme ve çatışmaya yol açan Mars’ın düzgün harekete dönmesi, artık engelleri daha rahat aşabileceğimizi anlatıyor. Mars’ın etkisi 7 Haziran’a kadar azalarak devam etse de şimdi artık daha gerçekçi ve sağlam adımlar atabiliriz. Bugün pek çok konuda sorunlarımızı idrak edecek ve gerçekçi bir bakış elde edeceğiz. Eğer bunu gerçekleştiremiyorsak, aşırı duygusal olan yönlerimizi dengelemeliyiz.
Bugün sabah saatlerinde daha yapıcı ve programlı olma imkanımız var. Aceleci değil ancak planlı ve istikrarlı biçimde ilerleyebiliriz. Hayallerimizi de ihmal etmemeliyiz. İkisi arasında yapıcı bir denge kurmaya çalışalım.


MAYA TAKVİMİNDE BUGÜN

Maya takvimine göre bugün Gece, ya da Karanlık günündeyiz. Bugünün burcu duygusal güvenliğimize ait konuların, psikolojik temaların ağır basabileceğini anlatmakta. Derinliklere yönelme eğilimindeyiz. Sezgilerimiz yoluyla çok şey başarabiliriz. Ancak düşüncelerimizde daha esnek olmanın yollarını aramalıyız. 1 sayısı yeni başlangıçlar ve yenilikler için fırsatlar getiriyor.