Kıbrıs’taki Merit Otelleri, sosyal sorumluluk projelerini desteklemenin toplumun yolunu aydınlatan ve yaraları saran önemli bir girişim olduğunu bilen bir grup. Merit Otelleri Yönetim Kurulu Eski Başkanı Reha Arar döneminde başladı bu girişimler. Kıbrıs’a ve Kıbrıs’ın tanıtımına çok önem veren Reha Bey’in, Merit Otelleri’nin dünyada bir marka olmasında emeği çok. Bir dönem geldi ve bayrağı Hanzade Özbaş aldı. Hanzade Hanım da, bu bayrağı yukarıda tutma noktasında müthiş bir çalışma içerisinde.

Önemli organizasyon

Ada’ya ayak bastıktan sonra, sosyal sorumluluk alanında önemli organizasyonlara imza attı. Merit’te önce Anadolu Medeniyetleri defilesi düzenlendi. Etkinliğin tüm geliri Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne bağışlandı. Şimdi de 4 Şubat’ta önemli bir defileye imza atılacak. Ünlü moda tasarımcısı Dilek Hanif, lösemili çocuklar için defile düzenleyecek. Koreografinin imzası Uğurkan Erez’e ait.

Vicdanlı bir yönetici

Hanzade Hanım, organizasyonla ilgili basınla bir araya geldi. Müthiş keyif aldım. Sözleri, Kuzey Kıbrıs’a verilen önemi anlatıyordu. Vicdanlı, sosyal sorumlulukları benimsemiş bir yönetici olarak konuştu. Şu sözlerini not etmem gerekir: “Adamız, yalnızlığının dışına çıkmalı, uluslararası bir sanat ve kültür kucaklaşma yeri de olmalıdır. Buraya dünyaca ünlü şahısların ilgisini çekecek sosyal etkinlikleri yaratıyoruz ve yaratmaya devam edeceğiz.”

HAZAR’IN ABİSİ CLUP İŞLETMEYE BAŞLADIYALNIZLIĞIN  DIŞINA ÇIKMAK

Kıbrıs’ta yazın doruk noktasına çıkan eğlence kışın da, devam eder. Girne eğlence merkezlerinin en uğrak yeri olur. Bunlardan biri de 5 Mile Club. Mekan gençlerin ve Ada’ya tatile gelenlerin uğrak yeri. Hem yerli hem de yabancı müzikler eşliğinde, eşsiz bir zaman geçiriyorsunuz. Mekanın işletmeciliğini ise oyuncu Hazar Ergüçlü’nün abisi Ziya Bey yapıyor. Ünlü DJ’ler ve gösteri gruplarının sahne aldığı mekanın ilk misafiri de Hazar oldu. Abisinin mekanına arkadaşlarıyla birlikte giden oyuncu, gönlünce eğlendi.

ZUHAL TOPAL, GİRNELİ OLDU

Star TV’de evlilik programı sunan Zuhal Topal, tam bir Kıbrıslı oldu. Zuhal Hanım, eşi Korhan Saygıner’in de sahne aldığı Kıbrıs’ın turizm şehri Girne’ye her hafta çıkarma yapıyor. Yorucu olan seyahatler, çiftin Girne’de mülk alması için adım atmasına neden oldu.

Çiftin otel odalarında kalmaktan da sıkıldığını söyleyebiliriz. Bu nedenle çiftin Girne’de bir mülk almak istediği söyleniyor. Topal’a Kıbrıslı dostları da yardımcı oluyor.

GİRESUN’DA GAZETE KEYFİ

Giresun’da babam ve kardeşlerimle Mado’ya gittim. Babam, mekanın sahibi sevgili Hasan’la tanıştırdı. Gazete bölümüne geçtim, Milliyet yoktu. Babama, “Burada Milliyet yok” dediğimde, Hasan Bey “Yarından itibaren olacak” dedi. Sözünde de durdu da. Bir gün sonra bir mesaj, “Hem Milliyet hem de Vatan gazetesi alınmaya başlandı.” Çok mutlu oldum.
Yazarım bunu dediğim de, “Tabii ki Milliyet ve Vatan okumaya başladık” dedi. S onra kahveleri keyifle içmiş olduk.