Sen...

Sen...

Los Angeles'taki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu 35 yaşında hayata veda eden Derya Arbaş'ın annesi Zerrin Arbaş, San Fernando Vadisi'nde düzenlenecek cenaze törenine katılmak üzere dün ABD'ye gitti.
Atatürk Havalimanı'nda son derece üzgün olduğu görülen Arbaş, siyah giysilerin yanı sıra siyah gözlük taktı. Arbaş, kızının Oakwood Mezarlığı'nda, 15 yıl önce ölen kızılderili kökenli babası Dehl Berti'nin yanı başında toprağa verileceğini söyledi. Cenaze törenini kızının arkadaşlarının hazırladığını söyleyen Arbaş, "Uyuyan Güzel masalındaki gibi, meleğim de babasının kabilesinin geleneklerine göre tabutla toprağa verilecek. Tören sırasında Derya'nın çok sevdiği 'Sen' adlı şarkıyı da yakın arkadaşı Göktan seslendirecek" dedi.
Arbaş, töreni de şöyle anlattı:
"Derya'nın son kez giyeceği bordo elbiseyi, büyük babası seneler önce Pakistan'dan almıştı. Çok sevdiği bir elbise olduğu için onunla gömülmesini uygun bulduk. Başının altına da Uyuyan Güzel masalındaki gibi pembe satenden yapılmış yastık koyacağız. Aynı Uyuyan Güzel'in tabutu gibi olacak. Yastığının altına çok sevdiği bazı eşyaları ile parmağından çıkarmadığı çiçek şeklindeki antika elmas yüzüğü ve bir de mektup koyacağım. O da bunları babası için yapmıştı. Derya, babası gömülürken tabutunun içine 'Canım babacığım' diye başlayan bir mektup yazmıştı. Ayrıca babasının her sabah Los Angeles Times gazetesinden çözdüğü bilmeceyi, okuma gözlüğünü, yatarken yediği çikolatayı, saçından kestiği bir parçayı, bir de babasını ölüme gönderen mentollü bir sigara paketini tabutuna bırakmıştı."

Ne geceler ne gündüzler gördüm
En vazgeçilmez
yeminlerden döndüm
Görmedim senin gibi sevmedim hiç kimseyi
Yapayalnızım şimdi
unuttum gülmeyi
Sen vaktinden çok
sonra gelen
Sevdalı bir yağmur
gibisin
Çisil çisil gözlerimden
Sen çıldırmış şairlerin
Titreyen mısralarında
Bahsettiği o perisin
Pencereler önünde
çürürken
Senden kalan çiçekler
Hayalin gözlerimin
önünde
Hâlâ ağlıyorum
Pencereler önünde çürürken
O güzelim yılların hayali
Gözlerimin önünde
Bize ağlıyorum...
Güneş doğduğunda başka bir şehrin sabahında olacağım
Her insanın bir öyküsü
vardır ya
Benimki de böyle işte...
Bu sabah pencerene bak
Bu koca şehri sana bıraktım
Başka bir şehrin sabahından başka bir dilde Elveda...

Söz - Müzik: Erhan GüleryüzMAGAZİN


Uyuyan Güzel'in son şarkısı 'Sen' olacak
Ahmet Dursun'a 17'lik yeni sevgili
Avşar'ı reddeden tek erkek
'Kafa'dan ofsayttalar!
Saltık'a kraliyet ödülü
Miniler bu kış geri döndü
Meyhanelerini dolaştım İstanbul'un... Kuruçeşme'de Marina Balık, Eylülist'te müzik dolu geceler, Aynalı, Nihavend Fasıl, Taş Plak, Le Sülo ve Asmalı'da cümbüş...

15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber