Sezen Aksu'nun Country evi

Doğayla barışık dekorasyon tarzının dergisi "Country Homes" ilk sayısında Country tarzının Türkiye'deki en özgün evlerine ve aksesuarlarına yer verdi

YEPYENİ bir dergi daha bu ay yayın hayatına başladı. Tüm dünyada yaygınlaşan yeni eğilim, doğayla barışık ve içiçe, country tarzı yaşamın simgesi haline gelen ünlü İngiliz dergisi "Country Homes and Interiors" artık Türkiye'de.
Country tarzı evlerin, Türkiye ve dünyadaki en özgün örneklerinin yer aldığı dergide, bu tarza giren her türlü eşya ve aksesuar seçenekleri, fiyatları ile okuyucusuna ilham vermeyi amaçlıyor.
Yeni eğilimin dergisi Country Homes'un ilk sayısında, evini ilk olarak basına açan Sezen Aksu'nun evine geniş yer verildi. Ülkemizin en sevilen sanatçısının evini baştan sona, tüm odalarıyla, derginin sayfalarını çevirirerek gezmek mümkün olacak. Evin dekorasyonunu baştan sona kendisi yapan Sezen Aksu, Müjde Ar'ın önemli katkıları olduğunu anlatıyor. Minik Serçe ile birlikte yapılan bu küçük gezinti sırasında çekilen fotoğrafların yanısıra, sanatçının dekorasyon aşamasında amaçladıklarının, özlemlerinin de aktarıldığı bölüm, özellikle minik serçe hayranları için daha da ilgi çekici. Geçmişin kendine özgü estetiğinden her zaman çok etkilendiğini anlatan Sezen Aksu'nun evindeki hemen tüm eşyalar Cukurcuma'dan ya da ikinci el eşya satan diğer dükkanlardan alınma.
Dergide yer alan bir başka ilginç örnek Can ve Recep Göknil çiftinin Riva yolu üzerindeki evi. Country tarzının oldukça tipik ve seçkin bir örneği olarak bol sayıda fotoğrafla dergiye aktarılan evi, sahipleri baştan sona kendi zevklerine göre tasarlayıp gerçekleştirmişler.
Evine şömine almak isteyenler için bir rehber niteliğini taşıyan bölümde piyasadaki ithal ve yerli şömineler, fiyatları ve adresleri ile yer alıyor. Bunlar dışında, İngiliz evlerinden örnekler, beş yıldızlı otellerin hazırladıkları yılbaşı sofraları ve özel mönüleri, çiçek bakımı, kış bahçeleri, ilginç bahçe düzenlemeleri, araç gereçleri ve kurallarıyla avcılık sporu, sanat olayları, antika market ve country tarzı bir yaşam için aranan herşey fiyatları, firma adları ve adresleriyle birlikte derginin Aralık sayısında yer alıyor.

14 Ekim 2019 Magazin Bülteni.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber