TV8’e sordum “‘Buyur Bi’de Burdan Bak’a ne oldu?” diye. Ara verilmiş, yaz sezonunda devam edilecekmiş. ‘Buyur Burdan Bak’ diyerek Kanal D’de başlamıştı. 11 bölüm sürdü, bitti. Ne ‘reyting’ olarak ne de ‘içerik’ olarak olmadı. Umarım yazın daha iyi bir performans olacak.

‘3G’ ne oldu peki?
BKM’nin bir diğer işi ‘Geldim, Gördüm, Güldüm’ ne oldu? Show TV’de iki bölüm sonra yayından kalktı.

BKM KOMEDİLERİ  NE DURUMDA

Ya ‘Eğlendirme Dairesi’?
Başladı ve ‘sessiz sedasız’ ortadan yok oldu Star TV’de. Kim, ne zaman, nasıl
bittiğini bilmiyor!
‘Güldür Güldür’ tamamdır. Show TV “Yeter artık” dedirten bir gösterim içinde belirteyim. Bu projeyi de Show TV bitirecek bu gidişle! BKM oyuncu kadrosu, bu sektörde tecrübesiyle ekranda komedi kulvarında tekel. “Karşıyım bu duruma” diyerek rakip işlere bakıyorum; ‘Görevimiz Komedi’ gidişat iyi değil. Yani sadece BKM’ye mi kaldık? Onun oyuncuları, onun esprileri, onun bakışıyla mı güleceğiz?
Evet, şimdilik öyle görülüyor. Bu durumda BKM’den bir iyi iş daha bekleyelim.
Elinde bunu yapacak ekip mevcut.

SOSYALİZM BÖYLE BİR ŞEY
Azerbaycan’dan küçük Atilla Memedov ‘O Ses Çocuklar’da ‘Granada’yı okudu. Sekiz yaşında bir yetenek. Annesi de müzisyen. Koro şefliği yapıyormuş.
Ev ahalisi, “Şaşırmadık” dedi.
Azerbaycan’da her evde piyano vardır. Bu sosyalizmin bir hediyesidir. Şarkı söyleyen ya da bir enstrüman çalanın yolu mutlaka konservatuardan klasik eğitimden geçer. Pop söyleyen de eğitimlidir.

CANNES’DA KİM HANGİ DİZİYLE...

BKM KOMEDİLERİ  NE DURUMDAFransa’nın Cannes şehrinde önemli televizyon fuarlarından MİPTV başladı. Merak ettim bizim kanallar hangi dizilerle gitmişler diye... Kanal D “Elde ne kadar dizi varsa hepsini pazarlayacağız” diyor. ‘Aşk - ı Memnu’ hâlâ en önemli koz. Yenilerden ‘Hayat Şarkısı’ ve ‘ Tatlı İntikam’ ve ‘Poyraz Karayel’den çok şey bekliyor.
Show TV’de ‘Asla Vazgeçmem’, ‘Kış Güneşi’, ‘Oyun Bozan’, ‘İlişki Durumu: Karışık’, ‘Acı Aşk’ ilk sırada yer alıyor. Ama ‘Adını Ferihan Koydum’, ‘Dudaktan Kalbe’, ‘Fatih Harbiye’ ve ‘Yılanların Öcü’ için de iddialı. ‘İstanbul Sokakları’ yeni dizi olarak görücüye çıkıyor. ATV özellikle ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’, ‘Kırgın Çiçekler’ ve ‘Yeter’den çok şey bekliyor.
Star TV’nin ‘Kara Sevda’, ‘Paramparça’, ‘Gecenin Kraliçesi’ ve ‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’ ağır topları. ‘Kaderimin Yazıldığı Gün’ de alıcı bekleyenler arasında.