Kanal D’nin yeni dizisi ‘Leke’ de ev ahalisinin dikkatini çekti. Selen Uçer ile Ferdi Sancar, ‘Koca Koca Yalanlar’ dizisinde de karı kocayı oynuyorlardı. Son dönemdeki en kaliteli komedi işlerindendi, fakat ‘denekler’ pek anlamadığı için, mecburi final yaptı. İkili, Nilgün ve Şahin olarak keyifli bir kompozisyon sunmuşlardı. ‘Leke’de ise bambaşka roldeler! Serpil Zengin’in (Selen Uçer) davet ve organizasyon şirketi var. Sadece yiyecek-içecek tarafıyla değil, isteğe göre kadın da (!) buluyor. Ferdi Sancar, Meto rolünde ve kadınları verilen adreslere teslim ediyor. Farklı uçlarda oynamak, eşittir oyunculuk başarısıdır.

CANLI YAYINDA MUHTARLIK GİTTİ!
Esra Erol’un programında alt yazıda, ‘Murat Bey askerdeyken Burcu ile (yani eşi) ilişkisi oldu’ yazıyordu. Kimin? Muhtar İsa Bey’in. Murat ve annesi stüdyoda, İsa Bey telefonda, Burcu da diğer hatta... Ekranın ünlü avukatı Hülya Kuran şöyle diyor: “Eşinize sadakatsizlik yaptığınızı ve Burcu Hanım’la ilişki yaşadığınızı kabul ediyorsunuz. Hatta oğlunuz bile durumu biliyormuş. İki ay önce bunlar ortaya çıksaydı, bu sonucu alamazdınız.” Erol, muhtarın ikinci defa seçildiğini söylüyor. Muhtar da “Tehditle oy istemedim” diyor. Kuran devam ediyor: “İçişleri Bakanlığı’na buradan ihbarda bulunmak istiyorum. İnşallah idari soruşturmayı başlatır.” Ve bir alt yazı daha geliyor; “10 yıldır tehdit ederek zorla benimle oldu.” Bunu söyleyen Burcu... Muhtarlık canlı yayında gitti mi?

HER ŞEYDEN AZAR AZAR
Çok izlenen kanallar tutucu format içinde... Daha özgür programlara küçüklerde rastlamak mümkün. Yerel kanalların pavyon kokulu eğlence programlarını (giysiler, elektro saz ve taburede oturan klavyeci vs.) severim. Uçankuş, magazin konusunda uzman bir kanal. ‘Özgür’ programlara imza atma şansları var. Onlardan biri, ‘Tahminim Pekmez’. Ufuk Ağca ile Anıl Budak sunuyor. Maç tahmin ve futbol üzerine konuşurken, örneğin bir spor psikoloğu (Ulaş Özdemir) yorumları geliyor. Futboldan magazine uzanıyorlar genelde ve konuklarıyla kısa ve öz bir söyleşi yapıyorlar.