FOX’ta ‘Adı Mutluluk’ ve Star TV’de ‘Çilek Kokusu’ yazlık diziler olarak ekrana gelecek. ‘Çilek Kokusu’ dizisinin senaristi Aslı Zengin. Bir şekilde ‘Kiraz Mevsimi’yle yolları kesişmiş. Sanırım üç bölüm senaryo kadrosunda yer almış. Yönetmen Filiz Gülmez Pakman’ın diziyle macerası bir bölüm sürmüş. ‘Kiraz Mevsimi’nin yapımcısı Süreç Film’in işi ‘Adı Mutluluk.’ Aksel Bonfin ve Hakan Bonomo senaristler. Onlar da ‘Kiraz mevsimi’ senarist kadrosundan. 30 bölüm yazmışlar diziyi. Sonuçta ‘Kiraz Mevsimi’nde bir şekilde yer almak önemli. Çünkü internet ortamında bu dizilerle ilgili yorumlarda hem bilgi verilirken hem de ne olacağı konusunda söz edilirken ‘Kiraz Mevsimi’nin adının geçmesi tesadüf olmamalı.

Peki dizi devam edecek mi?

Süreç Film’den Ali Gündoğdu’ya sordum. “Süreç film olarak bizi bir kuralımız var, dizimiz yüzde 10 izlenme altına düşerse, yapmaktan vazeçeriz.”

Yani öncelikli kuralları bu. Peki ‘Kiraz Mevsimi’nde durum nedir? Şimdilik yılbaşına kadar devam etmeyi planlıyorlar. Yani dizi yüzde 10 altına düşmediği sürece devam.

İYİ OLAN DİZİYİ SEYRETMEDİNİZ
‘Mutlu Ol Yeter’ final yaptı. “Hiç karşılığı olmadı, insanlar gelir bakar, sonra beğenmez gider. Öyle bir durum da olmadı. Nasıl başladıysa öyle devam etti.” NTC yapım patronu Mehmet Yiğit
Alp böyle söylüyor.
Sosyal medyada karşılığı her zaman oldu dizinin. İMDB notu 9.9’du ama 7 bölüm dayandı. “Büyük reytingler beklemiyorduk ama onun da altında kaldı” diyor Mehmet Bey.
Hoş esprileri aralara serpiştirilen ‘absürd’ bir havası da olan ‘Babür’ karakteriyle ‘farklı bir komik adam’ı bizlere kazandıran ‘Mutlu Ol Yeter’, ‘kadir
kıymet bilinmeyen dizi’ olarak bir köşeye yazılmış olacak.
İSVEÇ NASIL BİRİNCİ OLDU?
Bu yıl Eurovision’u onlar kazandı, Mans Zemerlöw şarkısı ‘Heroes.’ Bu birinciliğin altında şu gerçekler var. İsviçre elemelerini yapan STV (Sveriges Televizion) kanalına bu yıl 2 bin 177 beste gelmiş. Bunların 11’i Avrupa’daki değişik yarışmalara katılmış. Bu yıl yarışmaya katılan 40 parçanın 8’inde İsveçli bestecilerin imzası var. Ülke bir beste fabrikası. Gelelim ekran ayağına...
Eurovision’un ülke elemesi, ‘Melodifestivalen’ bir nevi müzik şov programı. Bu yıl yapılan yarışmayı 3.7 milyon kişi izlemiş (toplam nüfus 9.7 milyon).
İsveç her yıl bu yarışmanın favorisi olur.