FOX Ana Haberleri’ni sunan Fatih Portakal, haber bültenleri içinde ‘soran’ kişi oldu bir nebze.

Bunu kenarda tutuyorum. Portakal, “Tatili yedik bitirdik 2 ay boyunca yoktuk ekranlarda” diyerek “Nerede kalmıştık?” başlığıyla girişi yaptı. İki ay bu ülkede, bir yıl gibidir. İki ayda çok şey olur, oldu da... Bu ülkede, ‘nerede kalmış’lık pek olmaz. Çünkü zaten kalman mümkün değildir. Böyle diyerek sıraladığı olaylar ve başlıklar zaten “Bunu niye bana soruyorsun?” der gibiydi.

‘Sezonu erken açtık’

“Sezonu erken açtık, çünkü ortalık karanlık” diye bir ikinci giriş yaptı Portakal...

Sezon çoktan açıldı. Plajlara, gece kulüplerine, evlilik programlarına, lokantalara, yazlıkçılara olur da habere bu ‘sezon açma’ hali pek sevimsiz durdu.

Yahu ben neler diyorum. Gerçekten yazarken şöyle bir yukarıdan aşağıya okudum. Bir illüzyon sonuçta... Karşıda bir ekran, ekranda bir yüz seninle konuşuyor. Düğmesini kapadın mı gidiyor.

Nedir bu telaş, nedir bu isyan? Evet tatile gitti Portakal, sezonu da normalden erken açtı ve karşında. Haklı da bir soru “Nerede kalmıştık?” Bu arada Nazlı Hanım’ın da bekliyoruz, yani sezonu açmasını!

KİMİ BEST, KİMİ ‘SURVIVOR’CI...
‘Şehrin Melekleri’ FOX’un yeni dizisi... ‘Çocuklar hadi bakalım size fırsat, yeteneklerinizi gösterin’ dizilerinden.
Yiğit Dikmen (Fırat) ‘Survivor’cı bir arkadaşımız. Buse Varol (Aslıhan) 2012 yılında güzellik yarışmasına katılmış ama dereceye girememiş. Belirteyim, nice birincileri izledik bu ekranda, onlardan daha iyi ve geleceği var diyeyim. Arda Hacıoğlu (Mirza) Best Model 2011 finale kadar çıkmış. Dizinin ‘yaşlıları’ işi biliyor (Mesela Ünal Silver, Yavuz Pekdiker.)
Gelelim Cenk Ertan’a. Aklım ‘Umutsuz Ev Kadınları’na gitti. Modellikten geliyor ama üstüne katarak gidiyor.
Hem şortlu hem etnik takılıyor!
Mini şortu ve ‘şerif’ havalarında bir karakter ‘Aslıhan’. Ev ahalisi “İlk defa
bir kadın polis hareket çekti ekranda, hoşumuza gitti” dediler.
Operasyonlara ‘şortlu’ olarak katılarak ‘Miami’ esintileri getirmiştir! “İki yıl önce akademiden mezun olmuştur. Kürtçe, Zazaca, Gürcüce, Lazca gibi birçok etnik dili konuşabilmektedir” diyor kendisiyle ilgili bir tanıtım.
Son mezunlardan olsa gerek! Malum ‘paralel operasyon’la kapatıldı. Bu ‘etnik kimliği’yle sanırım, PKK’nın gençlik yapılanmasıyla ilgili bir operasyonda
görev alacak ilerleyen bölümlerde!