PRENSES MEGHAN’IN DİZİSİ YERLİ OLUYOR

Karga 7 Pictures, uzun bir aradan sonra yeni projesiyle piyasaya giriyor. Sekiz sezon ABD’de gösterilen ‘Suits’ dizisinin haklarını aldı. Dizinin yerli halini çekecekler. Senaryoyu Kerem Deren yazacak. 20 ülkede yayınlandı, 200 milyon PRENSES MEGHAN’IN DİZİSİ YERLİ OLUYORseyirciye ulaşmış bir proje... Adı bende saklı, büyük bir kanalla görüşme yapıldı. Bazı oyuncularla da görüşmeler sürüyor. Dizinin en önemli karakteri Harvey Specter’ı (Gabriel Macht) kim canladıracak? Bir de tabii şimdilerin Sussex Düşesi Meghan Markle var. Dizide oynadığı karakter, bizde de epey konuşulacak.

Beren Saat olabilir mi?

Markle’nin rolünde kimler olabilir? Beren Saat’in bir dizide oynama niyeti var diye düşünüyorum. Ama Burçin Terzioğlu da neden olmasın? Ya da Burcu Biricik... Peki Harvey Specter karakteri için kim olabilir? Engin Akyürek, Ozan Güven,
Kaan Urgancıoğlu ya da Halit Ergenç...

HOCAM KADERİ ÖYLE BİR TARİF ETTİ Kİ!

PRENSES MEGHAN’IN DİZİSİ YERLİ OLUYOR

CNN Türk’ün yeni sezon flaş programı Buket Aydın’ın hazırladığı ‘40’ın konuğu, Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’ydu. Güzel ve tam yerini bulan sorular sorulduğunu söyleyebilirim. Bir tanesi ilgimi çekti, Aydın, “Sonuçta kaderde olanı mı yaşıyoruz?” diye sordu. Hocamız, “Kader var” dedi. Müftüoğlu, “Hayat hocam” dediği ve doktorluğunu yaptığı Süleyman Demirel’in kendisine söylediği bir sözü hatırlattı; “Oğlum bu kader dediğimiz kitap, Hindistan’ a tuğla kadar kalındır. ABD’ye gittiğimizde iki yapraklı bir defter olur.” Bir ülke, ekonomik, sosyal vs. ne kadar standardı yükseltmişse, kader zannetiğimiz çoğu şeyler azalır, hocanın özeti böyleydi. “Hindistan’da 300 kişilik tren kazasını görüyoruz ya da bizde 30 kişinin öldüğü tren kazasını duyuyoruz” diyerek kaderin tuğla gibi olduğunu, bizim için de örneklemiş oldu. Hocam bir de Soma vardı. “Kader mevcut ama kader, yapamadıklarımızın bize kestiği bilettir” diye noktayı koydu. Tabii anlayana (!)