Yaz aylarının romantik komedileri, ‘reyting’lerin yanı sıra bir de sosyal medya dünyasında ‘En çok kim tıklanıyor?’ mücadelesi veriyor. Dünyadaki sosyal medya durumlarının raporlarını hazırlayan The WIT (World Information Tracking) geçtiğimiz ay dünyada Instagram’da en çok takip edilen yeni 10 televizyon programının listesini yayınladı. Burada iki romantik komedimiz var. Ülke olarak bu sosyal medya durumlarında övünecek rakamlara sahibiz diyelim. Dünya listelerinde her daim yerimiz mevcut dedikten sonra, bu veriler bir yerde, dizilerin durumlarını gösterir rakamlar diyelim.
Rekabet ne durumda?
Konuyla ilgili haberde Kanal D’nin ‘Afili Aşk’ dizisinin haziran ayında takipçi sayısı 157 bin olarak gösteriliyor. “Bu yeni dizinin iki star oyuncusu” diyerek başrol oyuncularının takipçi durumları da veriliyor. Buna göre; Burcu Özberk, (3.2 milyon takipçi) ve Çağlar Ertuğrul (1.4 milyon takipçi). Sıralamada yer alan diğer romantik komedimiz FOX’un ‘Her Yerde Sen’ oluyor. Haziran ayında bu yeni dizi için Instagram’da takipçi sayısı 118 bin... Furkan Andıç’ın 1.5 milyon, Aybüke Pusat’ın ise 1.4 milyon takipçisinin olduğu yazıyor. Peki listede durum nasıl? ‘Afili Aşk’, dördüncü sırada, ‘Her Yerde Sen’ altıncı sırada...

Reyting halleri nasıl?
Dört adet romantik komedimiz mevcut. Hepsi kendi gününde birinci bizim reyting listesinde... Peki kendi aralarında sıralama nasıl; ‘Afili Aşk’ birinci, ‘Her Yerde Sen’ ikinci, ‘Benim Tatlı Yarim’ üçüncü ve ‘Erkenci Kuş’ dördüncü oluyor.