STİLİNİ YARATMAK İSTEYENLERE

En güzel kıyafetler, takılar, aksesuarlar gözünüzü okşuyor. İstanbul’un bilinmeyen yerlerinde sezon trendlerini, ruhunuzu yansıtan stili bulmanız mümkün

STİLİNİ YARATMAK İSTEYENLERE

Mozk

Küf kokusunun demirbaş sayıldığı ikinci el dükkanlarında ciğerlerinize taze kahve kokusu çekmeyi beklemezsiniz ama Selda Bola’nın Mozk Kostüm & Sanat’ı bunu başaran ender dükkanlardan. Bir katta 60’lı ve 70’li yıllara ait kıyafet ve aksesuarlara, büyükannenizin giydiğine benzer bir döpiyes ya da Kate Moss’un üzerinde görüp beğendiğiniz leopar desenli kürk mantoya, diğer katta fırından henüz çıkmış taze lezzetlere ev sahipliği yapıyor. İstanbul’un “iyi ki varsın” Çukurcuma’sında, vintage giyinmek bağımlılığını, çay-kahve içmek alışkanlığıyla buluşturuyor. Küçük bir tavsiye: Menünün büyüsüne kapılıp, atıştırma işini çok abartmayın. Ne de olsa, az önce beğendiğiniz o puantiyeli elbisenin bir büyük bedenini bulma şansınız yok.
ADRES: Kuloğlu Mah. Altıpatlar Sok. No: 10 Çukurcuma Tel: 0 212 252 34 99 Her gün 10.00-19.00

STİLİNİ YARATMAK İSTEYENLERE


Sisters

Genelde gelinlerle görümcelerin arası elektrikli tellerle örülüdür. Yüksek voltajlı bu ilişkide, iki taraf da birbirinin hudutlarını aşmamaya dikkat eder. Ancak söz konusu Semra Süzme ve Aydan Karayiğit olduğunda durum hiç öyle olmaz. Zira, bu görümceyle gelin o kadar iyi anlaşırlar ki birlikte bir butik açmaya karar verirler. Moda konusunda ince bir zevke sahip olan ikilinin seçimleri, Sisters Butik’in çeşit çeşit kıyafet ve aksesuar seçkisinde görülüyor. Paris ve Milano’ya giderek bizzat seçtikleri parçalar sezon trendlerinin ruhunu yansıtırken, stil sahibi olma konusunda Caddeliler’e ders verir nitelikte olmayı da elden bırakmıyor. Sisters’da gözünüzü okşayan kıyafetlere Semra ve Aydan’ın hoş sohbeti eşlik ediyor. Dolayısıyla buraya gelmeden önce en az bir saatinizi gözden çıkarmanız tavsiye olunur.
ADRES: Hamiyet Yüceses Sok. Gerekli Apt. No: 34/1 D: 3B Suadiye Tel: 0 216 467 40 10 Pazartesi-cumartesi 10.00-19.00


STİLİNİ YARATMAK İSTEYENLERE


Eternal Child
Triko, modanın üvey çocuğudur. Gül Gürdamar’ın Eternal Child Knitwear markası altında yarattıklarınınsa, anneannenizin naftalin kokulu, karamsar kahverengi hırkalarıyla uzaktan yakından alakası yok. Grafiker kökenli olmasının verdiği avantajı iyi kullanan Gül’ün elinde triko basbayağı seksi bir nitelik kazanıyor. Rojin Aslı Polat’la aynı mekanı paylaşan Eternal Child, İstanbul’un ve özellikle Galata’nın ironilerinden besleniyor. İpek ve dantelin ağırlıkta olduğu, çoğunlukla mürdüm eriği, orman yeşili, solgun pembe gibi sonbahar tonlarını ve elbetteki gri ve siyahları kendine yakıştıran olgun dişi için.
ADRES: İlk Belediye Cad. Vural Arıkan Apt. No: 5/5 Tünel Tel: 0 212 293 84 04 Her gün 09.00-18.00STİLİNİ YARATMAK İSTEYENLERE


Etno Takı


Kapalıçarşı’nın ucuzcu incik boncuğundan sıkılanlara antidot üretircesine üretim yapan bir takıcı Etno. Tramvaydan Çemberlitaş durağında inince karşınıza çıkan caddede minicik bir dükkan. (Brandasında Nur Carpets yazıyor, dikkat!). Doğan Atok’un estetik felsefesi Tibet’e, Hindistan’a dek uzanıyor. Oralardan topladığı taşlar ve parçaları şekillendirerek küpe, yüzük veya bileziğe süs yapıyor. Ya da bazen 100 senelik bir kıyafetin biyesinden kolye yaratıyor; ucuna da antika bir kuş konduruluyor. Her şey tek ve ender bulunan olduğundan isteseniz bile ikincisi üretilemiyor.
ADRES: Vezirhan Cad. No: 71 Nuruosmaniye Tel: 0 212 527 46 83 Pazar hariç her gün 09.00-19.00


Boyut Yayıncılık’tan çıkan ‘Müstesna İstanbul-Küçük Dükkanlar Kitabı’nı Pukka Living kaleme aldı.

YARIN: SAĞLIK VE BAKIM

15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber