Talihli zengin çıktı

Süper Loto talihlisi kendi kimliği ile ortaya çıkmadı ancak tanıyanların anlattıkları şaşırttı..

Talihli zengin çıktı


Talihli zengin çıktı
Para parayı çeker diye boşa dememişler... Süper Loto talihlisi süper zengin çıktı. Talihli resmen toprak zengini...

86 gün boyunca devreden Süper Loto'dan 25 milyon TL ikramiye kazanan Bursalı talihli henüz ortaya çıkmadı. Ancak onu tanıyanlar, isim vermese de çok zengin olduğunu söylüyor.

Bursa'nın Nilüfer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda bulunan Melih Şanş Oyunları Bayisi sahibi Doğan Yalçın, talihlinin 3 çocuk babası, toprak zengini olduğunu anlattı. Yalçın'ın anlattıklarına göre loto talihlisinin 100 de dairesi bulunuyor.

TÜRKİYE ONLARA ÇALIŞTI

18 Aralık 2008 tarihinde başlayan Süper Loto maratonu 86 gün boyunca devrederek sürdü. Ekonomik kriz nedeniyle ilginin daha da arttığı, Süper Loto’da Türk halkının cebinden tam 256 milyon 249 bin 481 TL çıktı.

Nihayet son haftasında sadece iki kişinin zengin olduğu Süper Loto oyununda 13 hafta boyunca 6 tutturamayanlara 48 milyon 866 bin 431 TL ikramiye verildi. Devletin payına kalan rakam ise 127 milyon 544 bin 193 TL oldu.

Bu rakam Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin geçen yılki hasılatı olan 160.5 milyon liraya çok yakın. Milli Piyango İdaresi’ne de aynı çekilişte 30 milyon TL kaldı. Süper Loto heyecanında kartopu gibi katlanarak büyüyen rakamlar hesaplandığında ortaya çıkan tabloya göre, toplam oynanan kolon sayısıyla oyunun bedeli arasında ilk beş haftada normal bir artış görüldü. Ancak beşinci haftadan itibaren oynanan oyun için vatandaşın cebinden çıkan para ikiye katlanarak büyüdü.

Yaralı akbaba, jandarma ekipleri tarafından kurtarıldıMalatya'da devriye görevi yapan jandarma ekipleri, buldukları yaralı akbabayı tedavi ettirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber