Tazminatsız kovulan spiker isyan etti!

Canlı yayında yaptığı 'maaş muhabbeti'nden sonra ATV'den tazminatsız kovulan Hilal Ergenekon isyan etti.

Tazminatsız kovulan spiker isyan etti!

ATV haber merkezinin 19 yıldır devam eden kahvaltı saati geleneği sunucularından Hilal Ergenekon ve İbrahim Güneş'in görevlerine geçtiğimiz hafta son verilmiş, Kahvaltı Haberleri'ni A haber spikeri Salih Nayman sunmaya başlamıştı. Kahvaltı Haberleri'ndeki ani değişikliğin sebebi ise ikilinin Çarşamba günü yayınlanan programda yaptıklarıı "çay" ve "maaş" diyaloguydu.

BENİM MAAŞIM AZ AMA HİLAL'İNKİ..

Ergenekon'un Güneş'e "Bugün çayları İbrahim ısmarladı sayın seyirciler. Başta şaşırdık ama İbrahim'in maaşı yatmış. Onun için hepimize o ısmarlıyor çayları... Ama rejidekilere ısmarlamamışsın" demesi üzerine Güneş "Benim maaşım birkaç asgari ücret tutuyor. Hilal'inkini ise denkleştirememişler onunki yatmamış" diyalogları ikiliyi ekrandan etti.

Atv'de sundukları Kahvaltı Haberleri'nde yaptıkları bir espri nedeniyle tazminatsız çıkartılan spikerlerden Hilal Ergenekon ile Alev Gürsoy Cimin konuştu. İşte Alev Gürsoy Cimin’in sorduğu sorulara Hilal Ergenekon’un verdiği yanıtlar...

Hilal çok geçmiş olsun. Yaşadığın normal bir durum değil ama bunlar sana neden reva görüldü anlatır mısın?
Bize yapılan bu durumu kabul etmek mümkün değil. Çok üzgün ve kırgınım çünkü onca zaman böyle bir program yapıp hiçbir hata yapmayan, işini layığıyla yerine getiren iki kişinin ekranda bir espri yapmasının böyle büyütülüp de bu noktalara getirilmesi incitici.

BU DİYALOG BAŞLARINI YAKTI!Bu sözleriniz espri miydi, yoksa bir yerlere mesaj mıydı?
Sözlerimiz tamamen espriydi.Ayrıca bu programın formatı da bellidir. Bu formatı önümüze koyanlar yine bellidir. Biz sadece haber sunmuyoruz talk show yapıyoruz. Her türlü espriyi yapıyoruz, twitterdan mesajlar okumamız çok normal.İşin ilginç kısmı biz bu espriyi yaptık yapmasına da benim maaşım zaten yatmıştı. Öyle bir durum zaten sözkonusu değlidi. Bu kimleri niye rahatsız etti hala anlayamadım.

Peki yönetim sizi bu konuda uyardı mı?
Hayır, işin ilginç kısmı bu zaten. Hiç uyarı almadık.Bize denilen böyle şeyler söylemeseydiniz twittleri okumasaydınız, o diyalogu yapmasaydınız.

Bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsun?
Çıkarırlarsa çıkarsınlar ama tazminatsız çıkarmalarını anlayamadım. Hakettiğimi de düşünmüyorum.Bundan sonra ibrahim yoluna ben yoluma. Artık haklarımı arayacağım atv yönetimiyle yargı yoluyla konuşacağız.

(medyaradar)

21 Eylül 2019 Magazin Bülteni21 Eylül 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber