TRT, bu öpüşme için çaresiz kaldı

Eşcinsel evliliğe izin vermeyen Finlandiya'ya sahneden mesaj... Ülkesini Eurovision'da temsil edecek olan Krista, konserinde, hemcinsi dansçının dudaklarını öptü, ilginç bir polemik başladı.

TRT, bu öpüşme için çaresiz kaldı

Eurovision Şarkı Yarışması'nda Finlandiya'yı temsil eden Krista Siegfrids'ten hükümete gönderme... Amsterdam'da konser veren Siegfrids, ülkesinde eşcinsel evliliğe izin verilmemesini protesto etmek için bir kadın dansçısıyla öpüştü. Eurovision kurallarına göre, yarışmacılar sahnede siyasi bir mesaj veremez. Ancak Finlandiya için yarışacak olan popçu, bu yasağı delmeye kararlı görünüyor.

TRT NE YAPACAK?

Önümüzdeki hafta yarışmayı canlı yayınlayacak olan TRT'nin bir önlem alıp almayacağı, RTÜK kurallarına aykırı bir eylem yapılması durumunda yayına devam edilip edilmeyeceği merak konusu oldu.

TRT'DEN CEVAP

Türkiye, yarışmaya katılmasa da TRT, Eurovision'u canlı olarak yayınlayacak. TRT yetkilileri ise olaya şöyle yaklaşıyor: "Rejinin yönetimi bizde değil. Çok profesyonel bir yönetim ekibi var. Diyebiliriz ki, dünyanın en iyi çekimleri Eurovision yarışmalarında olur. Dolayısıyla takdir onlarındır. Bizim müdahale şansımız yok. Bu konunun dışındayız. Hiçbir şeyi şansa bırakmıyorlar. Olimpiyatlar gibi büyük bir organizasyon. Çekim anlamında olimpiyatlardan bile daha profesyonel."

Bu yıl 58.'si düzenlenecek olan 2013 Eurovision Şarkı Yarışmasının yarı finalleri 14 ve 16 Mayıs, finali ise 18 Mayıs'ta İsveç'in Malmö şehrinde gerçekleştirilecek. Eurovision 2013'e Finlandiya'dan katılacak olan Krista Siegfrids, ülkesi Finlandiya'da eşcinsel evliliklerin yasak olmasını protesto etmek için sahnede kadın dansçısı ile öpüşecek. Eurovision 2013 Finlandiya şarkısının provasını ve tanıtımını yapan Krista Siegfrids, Amsterdam'da sahnede kadın dansçısıyla öpüştü.

Akşam

Kim Milyoner Olmak İster'de verdiği cevapla olay oldu!Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'de "Umarım 'caps'im yapılmaz" diyen Serpil Hanım, elendiği soru ile sosyal medyada gündem oldu.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber