Türk güzeline vize engeli

Almanya'da Mart ayında yapılacak Top Model of The World 2011 yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek olan Sezgi Melek Tüzel, Almanya'dan vize alamadığı için ilk provalara katılamadı. Durumu skandal olarak nitelendiren yarışmanın organizatörleri, Afrika ülkelerinin güzelleri buradayken Türk güzeli vize alamadı diyerek şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Türk güzeline vize engeli

ALMANYA'da 16 Mart'ta yapılacak Top Model of The World 2011 yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek olan Sezgi Melek Tüzel, Almanya'dan vize alamadığı için provalara katılamıyor. Dünya'nın birçok ülkesinden 40'ın üzerinde genç kız yarışma öncesi Köln'deki Brand Store'de basına tanıtılırken Türk güzelin vize alamadığı için Almanya'ya henüz gelemediği belirtildi. Türk kızının vize alamaması ve ilk provalara katılamayışı nedeniyle yarışmanın Alman organizatörleri şaşkınlık içine düştü. Afrika ülkelerinin yanı sıra dünyanın ücra köşelerindeki ismi bilinmeyen adaların güzellerinin dahi yarışma için vize sorunu yaşamadan Almanya'ya geldiğini ancak Türk modelin vize işlemlerinin geciktiğini belirten yarışmanın organizatörü Detlef Tursies, Türkleri çok sevdiğini ve bu durumun kendisini çok üzdüğünü söyledi.

ULUSLARARASI BİR SKANDAL

Yarışma organizasyonunun Türk yetkilisi Veli Harmanda, Uluslar arası bir organizasyon yapmalarına rağmen böyle bir skandaldan dolayı şaşkınlık içinde olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Afrika ülkeleri, Kazakistan, Kırgızistan, Lübnan, Makedonya, Meksika, Filipinler, San Andreas Adası gibi birçok ülkeden modeller Almanya'ya vize sorunu yaşamadan geldiler. Alman, Türk ve Uluslararsası basın mensupları model adaylarını görüntülemek için buradalar ama Türk olduğu için Sezgi Melek Tüzel aramızda yok. Çünkü Almanya Türklere sıkı bir vize politikası uyguluyor. Bu Uluslar arası bir skandaldır. Bende Türküm ve bu olanları ne kendim anlayabiliyorum, nede diğer ülkelerden güzellere anlatabiliyorum. Almanya'da milyonlarca Türk yaşıyor ve bu ülkeyle tarihi bağlarımız var. Almanya'nın 3. dünya ülkelerine vize uygulamazken Türklere vize uygulaması akıl alır gibi değil. En kısa sürede Türk güzeli de aramıza katılacak ama bir gün bile hem onun için hem de bizim için büyük bir kayıp çünkü Sevgi Tüzel ilk fotoğraflarda yer almadı.”

16 Kasım 2019 Magazin Bülteni16 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber