'Türk İşi Dondurma' görücüye çıktı

1. Dünya Savaşı sırasında Avustralya’da yaşayan iki Türk’ün hayat hikayesinin anlatıldığı, yapımcılığını Mustafa Uslu’nun üstlendiği yönetmen koltuğuna ise Can Ulkay’ın oturduğu 'Türk İşi Dondurma' filminin galası önceki akşam Uniq Hall’de yapıldı. Erkan Kolçak Köstendil, Ali Atay, Şebnem Bozoklu ve Will Thorp’un başrolünde olduğu filmde Caner Kurtaran, Marleen Mathews, James Farley, Tristan Alexander, Carl Warthon ve Alma Terziç gibi isimler yer alıyor.

'Türk İşi Dondurma' görücüye çıktı

EŞLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Ünlü oyuncular gösterime eşleriyle birlikte el ele katıldı. Ali Atay’a Hazal Kaya, Erkan Kolçak Köstendil’e Cansu Tosun ve Şebnem Bozoklu’ya ise sevgilisi Kanat Atkaya eşlik etti. Özel dekorlarla süslenmiş alandan geçerek salona giriş yapan film ekibi ve oyuncular, gösterim öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"SEYİRCİ SİNEMAYA KÜSTÜ"
Filmin yapımcısı Mustafa Uslu filmle ilgili olarak “Türk sineması zor günler geçiriyor. Türk sinemasına ve seyircisine inanıyoruz. Onlar bizim filmlerimizi seyretmeye devam ettiği sürece böyle filmler üretmeye devam edeceğiz. Bu filmin şöyle bir özelliği var. Bebek oyuncudan hayvan oyuncuya kadar yüzde 100 oyunculuk performansının olduğu bir film seyredeceksiniz” diye konuştu. Seyircinin sinemaya küstürüldüğünü ifade eden Mustafa Uslu, “Sinemayı bu kadar çok konuşursanız ana haber bültenlerine taşırsanız sinema seyircisi sinemaya küser. Son 10 yılın en kötü iki ayı yaşandı. Önümüzdeki günlerde her şeyin çok güzey olacağına inanıyoruz” dedi.

"ŞAHANE BİR FİLM ÇEKTİK"
Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya’da yaşayan iki Türk gencinden birini canlandıran Ali Atay, "Şahane bir film çektik. Dört ay inandığımız bir mevzunun üzerine yürüdük. Çok güzel olduğunu düşünüyorum. İnşallah salondan çıktıktan sonra seyirciyle bunu yaşayacağız. Hem mizah hem de dram çok değişik bir film kazandırmış olduk” diye konuştu.

"PARA İÇİN DE OYNADIĞIMIZ OLUYOR"
Erkan Kolçak Köstendil, “Bir hikayeyi çok sevmek zorunda değiliz illa filmde oynamak için. Bazen para içinde oynadığımız oluyor. Hepimiz ekmeğimizin peşindeyiz. Filmin iyi bir film mi değil mi hissiyatını ilk yabancı meslektaşlarınızdan aldık. Onların bu filme heyecanlandığını görmek doğru yolda olduğumuzu gösteriyordu. Onlar severek bu işi gelip yaptılar ise biz galiba doğru bir iş yaptık" dedi.

"KORKUNÇTU"
Erkan Kolçak Köstendil’in muhabirlerin sorularını kendine has tarzıyla yabancı oyunculara tercüme etmesi esprili anların yaşanmasına neden oldu. Köstendil, "Türk oyunculardan Erkan Kolçak Köstendil'le aynı filmde rol almak nasıl bir duyguydu?" şeklinde espri yaptı. Filme yabancı subayı canlandıran Will Thorp ise "Korkunçtu" dedi ve güldü. Köstendil, "Aman bunu kesersiniz, yayınlamayın" karşılığını verdi. Köstendil, daha sonra yabancı oyunculara "Türk aktör ve aktristler hakkında ne düşünüyorsunuz? İstanbul ve Türkiye hakkında neler söylemek istersiniz?" diye tekrar sordu. Yabancı oyuncular "İlk defa burada bulunduk. İlk defa Türk oyuncularla çalıştık. Kesinlikle harikaydı. Süper ve harika insanlar. Bizi iyi hissettirdiler burada. Herkese çok teşekkür ederiz" cevabını verdi.

"HARİKA İNSANLAR"
Muhabirlerin "Ali Atay mı, yoksa Erkan Kolçak Köstendil mi? İkisi hakkında neler düşünüyorsunuz?" sorularına Marleen Mathews, "İkisi de harika insanlar. Çok komikler ve eğlenceliler. Bu filmde bulunmak ve harika insanlarla çalışmak çok güzel ve onur vericiydi" yanıtını verdi.

Hayvanlar "buzlu menüler"le serinliyorHava sıcaklıklarının yaz aylarında zaman zaman yüksek seyrettiği İzmir'deki Doğal Yaşam Parkı'nda farklı türdeki hayvanlar, kendilerine özel olarak hazırlanan "yaz menüsü" ile serinliyor.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber