TÜRKiYE’DE BiR iLK

Alif Art Antikacılık A.Ş., 27 Kasım, saat 14.00’de The Sofa Hotel’de genç sanatçıların eserlerinin açık artırmayla satılacağı bir müzayede düzenliyor.

Alif Art, bugüne kadar müzayedelerinde antika objeler, Osmanlı, Türk ve oryantalist ressamların tabloları ile çağdaş ressamların sanatçıların eserlerini sanat takipçilerine sunuyordu. Ancak sadece genç sanatçıların eserlerinin satılacağı bu müzayede hem Alif Art hem de Türkiye için bir ilk.
“Genç Sanatçılar
Müzayedesi - 1” adlı müzayedede, genç sanatçıları Türkiye ve uluslararası arenada tanıtmak gibi bir amaç da güdülüyor. 106 genç sanatçının 215 eserinin açık artırmaya sunulacağı müzayedede, yer alacak eserler Alif Art’ın ortaklarından Celine Chalabi ve projenin küratörü Denizhan Özer’in sanatçılarla birebir görüşmeleri ve öne çıkan eserlerini seçmeleri ile ortaya çıktı. Müzayedenin diğer bir amacı da İstanbul dışında yaşayan, görünür olamamış sanatçıları da ortaya çıkarmak ve İstanbul periferinin dışına taşmak. Müzayedede satışa sunulacak eserlerin fiyatları 250 TL ile 7 bin TL arasında değişiyor.

15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber