TV Oscar'ları Sopranos'un

Los Angeles'ta düzenlenen 59. Emmy Ödülleri törenine 'Sopranos' damgasını vurdu. Drama dalında en iyi dizi seçilen 'Sopranos' en iyi yönetmen ve en iyi senaryo ödülünü aldı

axcaf011.jpg Komedi dalında ise "30 Rock" en iyi dizi, Ricky Gervais, "Extras" ile en iyi erkek oyuncu, America Ferrera "Ugly Betty" ile en iyi kadın oyuncu, Jeremy Piven "Entourage" ile en iyi yardımcı erkek oyuncu, Jaime Pressly "My Name is Earl" ile en iyi yardımcı kadın oyuncu oldu. "UglyBetty"nin yönetmeni Richard Shepard da en iyi komedi dizisi yönetmeni seçildi. Televizyon filmi dalında "Bury My Heart at Wounded Knee" en iyi televizyon filmi dalında ödüle layık görülürken, mini dizi alanında ödülü "Broken Trail" aldı.Drama dalında en iyi yönetmen ve en iyi senaryo ödülünü de alan Sopranos, geceye damgasını vurdu. Oscarlı oyuncu Helen Mirren, en iyi mini dizi ya da televizyon filmi dalında Prime Suspect'teki performansıyla en iyi kadın oyuncu seçildi. Amerikan televizyon endüstrisinin en önemli ödülü olan Emmy'nin 59'uncusu Los Angeles Shrine Auditorium'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Drama dizisi dalında "Sopranos" en iyi dizi, "Boston Legal"deki rolüyle James Spader en iyi erkek oyuncu, Sally Field "Brothers and Sisters"daki başarısıyla en iyi kadın oyuncu oldu. Bu alanda Terry O'Quinn "Lost"daki rolüyle en iyi yardımcı erkek oyuncu, Katherine Heigl da "Grey's Anatomy"deki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülüne layık görüldü. Alan Taylor da "Sopranos" ile en iyi yönetmen ödülünü aldı. Türkiye'de de ilgiyle izlenen Sopranos 8 yılın ardından geçen haziran ayında sona ermişti. The Sopranos, drama dalında en iyi dizi, en iyi yönetmen ve en iyi senaryo ödülüne layık görüldü. Dizi bitti ama ödülleri kaptırmadı Grey's Anatomy'nin yıldızı Katherine Heigl, Zac Posen elbisesiyle gecenin en çok konuşulan isimlerinden biriydi. İki Oscarlı Sally Field üçüncü Emmy ödülünü aldı. Helen Mirren Terry O'Quinn Desperate Housewives yıldızlarından Teri Hatcher Badgley Mischka elbisesiyle meraklı bakışları üzerinde topladı. GeçtiÇimiz aylarda evli yıldızlar arasına katılan Eva Longoria, Kaufman Franco elbisesiyle gecenin en şıkları arasında yerini aldı Debra Messing geceye siyah beyaz Ralph Lauren elbisesiyle katıldı. Desperate Housewives dizisinin oyuncusu Marcia Cross geceye eşi Tom Mahoney'le birlikte katıldı. Geçen aylarda ikiz çocuk annesi olan oyuncu Georges Chakra elbisesiyle dikkat çekti. Bir dönem podyumda fırtınalar estiren Heidi Klum John Galliano elbisesi ve şarkıcı eşi Seal de Dior kıyafetiyle gecenin en şık çiftlerinden biriydi. Ugly Betty dizisinin oyuncusu Vanessa Williams.

Hayvanlar "buzlu menüler"le serinliyorHava sıcaklıklarının yaz aylarında zaman zaman yüksek seyrettiği İzmir'deki Doğal Yaşam Parkı'nda farklı türdeki hayvanlar, kendilerine özel olarak hazırlanan "yaz menüsü" ile serinliyor.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber