‘Üç büyük dine inanmıyorum’

Ünlü oyuncu Lale Mansur, üç büyük dine inanmadığını, agnostik olduğunu açıkladı.

‘Üç büyük dine inanmıyorum’

Söz Sende” programına konuk olan Lale Mansur, “Altı yaşımdayken bir arkadaşımı kaybettim. O gün o üzüntüyle isyan ettim ve Allah’ı sorgulamaya başladım. Küçücük, masum bir çocuk ölmeyi hak etmek için ne yapmış olabilirdi? Daha sonraları ise bu düzeni kuran bir şeylerin varlığına inanmaya başladım ama bunun ne olduğuyla ilgili değilim. Mesela ikinci hayata filan inanıyorum. Ben sadece daha iyi bir insan olmaya, egomu ve komplekslerimi törpülemeye çalışıyorum. İlla ki bir dine bağlanacaksam Budizm gibi bir şeyi tercih ederim” diye konuştu.

Agnostisizm nedir?
Agnostisizm ya da bilinmezcilik, tanrının ya da tanrıların varlığının ya da yokluğunun bilinemeyeceğini öngören felsefe akımıdır. Bu felsefenin takipçilerine agnostik denir. Ünlü agnostikler arasında Charles Darwin, Umberto Eco, Sean Penn, Roman Polanski, Bertrand Russell, Carl Sagan, Uma Thurman ve Ted Turner da bulunuyor.

Karısını ezmeye çalıştıÇin'de bir adam, boşanma duruşmasından önce motoruyla karısını ezmeye çalıştı. Kadına çarpan saldırgan koca ardından bir otomobile çarptı. Kaza sonrası ayağa kalan adam ardından kadına palayla saldırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber