Ünlü besteci Turhan Taşan hastaneye kaldırıldı

Duyurduğu kötü haberler nedeniyle magazin camiasında ‘Felaket Tellalı’ lakabı ile anılan ses sanatçısı Onur Akay, bu sefer canlı yayında kötü haber verdi.

Ünlü besteci Turhan Taşan hastaneye kaldırıldı

Uçankuş TV’de yayınlanan ‘Günün Olayı’ programına konuk olan Onur Akay, ünlü besteci Turhan Taşan’ın hastaneye kaldırıldığını duyurdu.

Akay, şarkıları Bülent Ersoy’dan Emel Sayın’a kadar çok sayıda assolist tarafından okunan Taşan’ın, kalp rahatsızlığı geçirdiğini, yalnız yaşadığı evinde fenalaştığını ve hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

TURHAN TAŞAN KİMDİR?

İlk bestesi 1966 yılında plağa okunan Turhan Taşan’ın 41 bestesi 136 defa kaset ve CD’de yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ders kitaplarına ünlü şarkılarının notaları örnek eser olarak basılan Taşan’ın, Aynı Çatı Altında, Üzüldüğün Şeye Bak, Öptüm Yanaklarında, Biraz Geç Kalmadın mı, Sarsam Diyorum, Oldu mu ya gibi çok sayıda şarkısı ünlü bulunuyor. Üç ayrı üniversitede tez konusu olan Turhan Taşan, Altın Kelebek ödülünü Zeki Müren’in elinden aldı.

Yılların 'takım yemeği' geleneği devam ettiriliyorAfyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde düğünlerde hazırlanan geleneksel takım yemeği, 870 kilogram et kullanılarak 3 bin kişi için hazırlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber