Ünlü isimler sokak hayvanlarına koştu

Türkiye'de ilk kez sokak hayvanları için yapılan bağışların, belgelerle kanıtlandığı "Bir Destek Bin Huzur" projesi önceki gün ünlü isimlerin katılımıyla Taksim Mürekkep'te gerçekleştirildi.

Ünlü isimler sokak hayvanlarına koştu

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencisi Merve Çay'ın annesine söz vererek hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi "Bir Destek Bin Huzur"a ünlü isimler de destek verdi. Sanatçıların elde ettikleri gelirleri sokak hayvanlarına bağışladıkları etkinlikte oyuncu Derya Beşerler, BKM'de oynadığı "No Name, Bir Rol, 3 Aday" adlı oyunu için bilet satarak, biletlerden elde ettiği geliri mamaya çevirdi. Yazar Özlem Y. Uçak, o gün "Aşk Köpeği" kitabının satışından elde ettiği geliri mamaya çevirdi.

DJ Güven Erkin Erkal, sokak hayvanları için de performans gösterdi. Güldür Güldür Show Oyuncularından Meltem Yılmazkaya, ‘Güllerin Savaşı’ dizisinin sevilen oyuncusu Feyza Civelek, Eylül Öztürk, yönetmen Onur Aldoğan, Nilay Dorsa, Fenomenlerden olan burusvilis, 4*4 grubunun Solisti Deniz Tuzcuoğlu, Ahmet Can Tekin, yaşam koçu Tuğçe Yulaç gibi ünlü isimler etkinliğe katılarak sokak hayranlarına yardımda bulundu.

'Bir Destek Bin Huzur' etkinliğinde elde edilen mama ve battaniyeler İstanbul içindeki acil yardıma ihtiyacı olanlara verildi. Etkinlikten elde edilen 4 bin 438 TL ve 310 kg mama etkinlik bitiminden hemen sonra belgelenerek sosyal medya hesabından yayınlandı.

7 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber