Geri Dön

Yasak aşkı yaşayan ben değilim

Deniz Seki, Hüsnü Şenlendirici ile yaşadığı aşkın faturasının ağır olacağını kabul ediyor ama ‘İşin yasak tarafında ben yokum. Ben bekârım çünkü’ diyor

Yasak aşkı yaşayan ben değilim

Deniz Seki ile bu “Cafe Sohbeti”ni Girne’de yaptık. Söyleşiden bir gece önce şöyle ilginç bir şey yaşadık. Seki, konser verdiği Viva’da kendisini dinlemeye gelenlere ertesi gün benimle söyleşisi olduğunu söyledi.
Özel hayatıyla ilgili konuşmama kararı aldığını, zaten insanların da bu konuları merak etmediğini iddia edince o zaman sahneden canlı bir anket yapmasını istedim. Seki, önce özel hayatına dair sorular yöneltmemi isteyenleri alkışlattırdı, ardından “Sormasın” diyenleri..
“Evet” diyenlerin oranı Deniz Seki’nin beklentisinin de çok üstünde çıkmasına karşın soru repertuvarımı değiştirmedim. Çünkü Deniz Seki-Hüsnü Şenlendirici aşkının yorduğu insanları bu konunun üzerine biraz daha giderek benim de ekstra bir yorgunluk getirmeye niyetim yoktu.


Bu sadece benim kanaatim değil. Müzik sektöründeki birçok insanın ortak görüşü. Deniz Seki iyi bir ses, iyi bir yorumcu, bir o kadar da iyi şarkılar yazan biri. Ancak Deniz Seki son yıllarda şarkılarıyla değil de hep özel yaşamıyla gündemde. Bu şarkıcı Deniz Seki’yi rahatsız etmiyor mu?
Ediyor ama, bu benim seçimimdi... Bu kadar da beni çok yoran bir dönem geçirdiğim için öyle bir karar aldım... Ben müziğe çok saygı duyarak yapıyorum işimi. Artık özel hayatımla ilgili hiçbir şey konuşmak istemiyorum. Hem çok yorulduğum için... Hem iş iyice tatsızlaştığı için... Hem de herkes bıktığı için... Bu kararımın sonuna kadar arkasında duracağım.

Bu konuda çuvaldızı magazincilere batırırken iğneyi bir yana bıraktım toplu iğnenin ucunu dahi olsa kendine batırmıyor musun? Kendinde hiç kabahat aramıyor musun?
Az önce de söyledim bu benim seçimimdi diye... Ben çok fazla kendini saklayarak yaşayan biri değilim. Kimisi vardır maskesiyle yaşıyor. Ne yaptığını, ne ettiğini saklayarak, belki de basın mensuplarının sorduğu soruya yalanlarla yanıt vererek yaşıyor. Ben çok fazla gerçekçi olduğum için başıma ne geldiyse geldi. Çok da şikâyet etmemek lazım.  

Her aşkın öyle ya da böyle bir faturası olur. Hele de yasak aşkın faturası daha bir ağır olur.
Ben o faturayı biraz ağır ödedim. Yasak aşk dediğin şey de sadece kağıt üzerinde bitmemiş bir imzadan bahsediyoruz. Aşkın yasağı olur mu ya?

Evli bir insanın yaşadığı her ilişki “yasak aşk”tır...
O zaman “yasak aşk”ı yaşayan ben değilim. Ben bekârım çünkü. (Gülüyor)

Senin cephenden bakıldığı zaman öyle ama üzerinde konuştuğumuz aşkın bir de karşı tarafı var. Aşk yaşadığınız Hüsnü Şenlendirici evli...
O zaman işin yasak tarafında ben yokum, ben bekârım. Ben değilim yasak aşkı yaşayan. Orada anlaştık mı?

Orada anlaştık ama “Nazire Şenlendirici ile pijamalarımızı giydik Hüsnü’ye gittik, bizi görünce şoke oldu” deyip yangına körükle giden ya da üstüne benzin döken kimdi?
Bu konuya girmeyeceğim. Bana bir soru soruldu, ben de o soruya karşılık bunu söyledim. Bunu da bayılarak söylemedim.

Aşk insanı şuursuzlaştırır, çocuklaştırır
Aşkın götürdüğü yere gidenlerden misin? Aşk için her şeyi yapanlardan mısın?
Aşk insanı şuursuzlaştırır. Sonra dışarıdan kendine baktığın zaman aa bu ben miydim, vay be dersin? Aşk insanı çocuklaştırır. Normaldeki huyundan, karakterinden çok daha farklı hale getirir. Ay güzel bir şeydir, adama şarkı yazdırır. Hem ağlatır, hem güldürür. 

Son albümünde sizinle birlikte Türkiye’nin de yaşadığı o aşkın yansımaları var mı?
Yaşadıklarımı yazdım. Albümümü al dinle, gerçekten ne kadar yorulduğumu, ne kadar içimi döktüğümü, ne kadar sahici olduğunu anlayacaksın. Ama anladığım kadarıyla albümümü dinlememişsin.

Dinlemedim.
Ne olur albümümü al ve bu röportajı yazarken şöyle bir dinle. Özellikle de sonunda “İçimi Döktüm” diye bir şiirim var. Onu özellikle dinle. Sana çok yol açacaktır.

Ufukta yeni bir proje var mı?
Özel bir kanalda güzel bir müzik programı yapacağım yakında.

Hangi kanal?
Sürpriz.

Çocuk için son iki yılım
Annenin, anneanne, senin de anne olma isteğin var. Peki bu nasıl olacak?
Herkesin nasıl oluyorsa benim de öyle olacak.

Evlenmeden mi anne olacaksın peki?
Ali Abi, öyle bir şey mümkün değil. Nikâhsız çocuk doğurmak bizim kitabımızda yazmaz. Bu ilişki illa da evliliğe dönüşecek diye bir iddiam, beklentim ve şartım da yok. Şu anda benim şartım zaten olamaz. Bir önümüze bakalım, olmazsa olmaz yani. Ama ben anne olmak istiyorum.

Anne olmak için de bir süre koydun önüne, niye?
İki sene. 38 yaşındayım, iki sene sonra 40 olacak.  40 yaşında anne oldum oldum, olamadım bu sayfayı kapatacağım. Bu sayfayı dediğim anne olma sayfasını.

Hüsnü sayfası kapanmayacak yani?
Hüsnü sayfasının kapanıp kapanmayacağıyla ilgili hiçbir cümle kurmuyorum farkındaysan. Yarın ne olacağını bilemem.

İki seneye kadar çocuk istiyorsun. Bunun olması için de evlenmem şart diyorsun. Hüsnü Şenlendirici boşanmadı ki onunla evlenebilesin.
İki sene diyorum. Demek ki bu zaman zarfında olursa olur, olmazsa olmaz. Allah bilir. Alnıma ne yazılmışsa o olur. İki sene kendime müddet verdim. Olmazsa anne olma işini rafa kaldıracağım, buna da en çok üzülecek kişi annem olacak. Çocuk istiyorum. Kız istiyorum... Allah yazdıysa olur.

Keşke yapmasaydım dediğin neler var hayatta?
Keşke bu kadar “Doğrucu Davut” olmasaydım.

İyi ki yapmışım dediğin...
Şöyle bir baktığımda iyi ki yaşamışım bu aşkı, iyi ki de doğruyu söylemişim diyorum. Çifte standart gibi olacak ama. Bazen çok dürüst olmaktan dolayı kendime kızıyorum, sonra da  iyi ki de yapmışım diyorum. Ben böyle bir insanım çünkü. İçim neyse, dışım da o.

Mutlaka yapmalıyım dediğin ne var?
Daha çok şarkı yazmalıyım, daha çok müzik yapmalıyım. Eyvahlar olsun, demek ki daha çok hüzün bekliyor beni. (Gülüyor)

Yuva yıkan kadın olmayı kabul etmiyorum
Hüsnü Şenlendirici ile dargın mısın, değil misin?
Biz hiç darılmadık, ayrılmadık.

Yuva yıkan kadın imajı...
Kabul etmiyorum.

Peki evli olduğun insan, bir başka kadınla aşk yaşasa sen ne yapardın?
Bu ayrı bir konu. Bu konuyla ilgili kesinlikle ve kesinlikle konuşmayacağım. Oradaki evlilik grafiği bambaşka türlü. O yüzden yuva yıkan kadın imajını kabul etmiyorum. Çok mutlu giden evliliğe ben girmiş olsam okey... Ha sorunlu giden bir evliliğim olsa ve eşim bir başkasıyla birlikte olsa zaten biterdi, boşanırdım. İstediğim kadar üstüme gel, bu konuyla ilgili başka bir şey söylemeyeceğim. Ama istersen sana müzik adına yapacağım çok güzel şeyler var, onları anlatayım.
Popcorn Müzik Festivali’nde 8-9-10 Ekim’de Türkiye için çok önemli olan bir arenada Türk bayrağını sallayacağız Berlin’de. Geçen sene İtalya idi ev sahibi. Bu sene Türkiye. Popcorn Müzik Festivali’ne Türkiye’den giden tek kadın sanatçı benim. Bu çok gurur verici benim için.

Hüsnü Şenlendirici de var aynı festivalde değil mi?
Hüsnü zaten dünya çapında birçok festivale gidiyor. Popcorn’da da var ama Taksim Trio ile..

25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber