Yazık çok yazık...

Hülya Avşar'ın eski eşi Kaya Çilingiroğlu, oğlunun eline silah verip çektiği fotoğrafı paylaşınca sosyal medyada tepki çekti. Çilingiroğlu, fotoğrafı kısa süre sonra kaldırmak zorunda kaldı.. Milliyet yazarı Özay Şendir konuyu masata yatırdı...

Yazık çok yazık...

Özay Şendir'in 'Yazık çok yazık...' başlıklı o yazısı:

ABD’de her 100 kişiden 89 kişiye bir silah düşüyor. Yıllardır iç savaşlar ve kabile çatışmalarıyla adı anılan Yemen’de her 100 kişiye 55 silah düşüyor.
Yine ABD’de 2016 yılında ateşli silahlar nedeniyle 11 bin 4 kişi hayatını kaybetti, bunların 5 bin 500’ü, yani yarısı intihardı.
İyi bir dizüstü bilgisayar fiyatına otomatik tüfek, normal bir dizüstü bilgisayar fiyatına tabanca alınabilen bir ülke ABD... ‘En az dört kişinin öldüğü kitlesel saldırı sayısı’ diye bir istatistikleri var ve 90 olan katliam sayısı, giderek artıyor.
Kaya Çilingiroğlu, Türkiye’de, oğlunun eline silah verip, fotoğraf çeken tek erkek çocuk babası değil. Ancak, tüm o tarz babalar içinde, kültür seviyesi en yüksek ortamda büyümüş olanı tahminen...
Yazık, çok yazık...
Not: Haberde eline silah verilmiş küçük bir çocuğun fotoğrafını kullanan arkadaşlar, doğru değil o kareyi kullanmak...


Karısını ezmeye çalıştıÇin'de bir adam, boşanma duruşmasından önce motoruyla karısını ezmeye çalıştı. Kadına çarpan saldırgan koca ardından bir otomobile çarptı. Kaza sonrası ayağa kalan adam ardından kadına palayla saldırdı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber