Sakarya

Yerel Haber
06 Haziran 2016 - 10:46

ÇAĞLA ÇİKOLATA LANSMAN TOPLANTISI YAPILDI

IHA

Çağla Çikolata lasman toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Çağla Çikolata Yönetim Kurulu Üyesi Umut Beyazpınar, “Kocaeli ve Hendek fabrikalarımızda yılda 20 bin ton çikolata, 10 bin ton gofret, 6 bin ton fındık kreması ve 18 bin ton kek üretiyoruz” dedi.
Türkiye’nin gıda sektöründe yıldızı parlayan kek pazarı, yıldan yıla oldukça hızlı bir büyüme gösteriyor. 2015 yılında Türkiye’den toplamda 367,5 milyon dolarlık kek ihraç edildi. Kek üretiminde, 2015 yılında yüzde 9’luk bir büyüme gerçekleştirildi. Türkiye’deki kek pazarı büyüklüğü yaklaşık 100 bin ton olarak ölçülüyor. 38 yıllık çikolata, şekerlemede üretim tecrübesi olan Çağla Çikolata, 35 milyon TL’lik yatırımla kek pazarına adım atıyor. Türkiye’nin ihracat rekortmeni şirketi Çağla Çikolata, 35 milyon TL yatırımla atağa geçti. Çağla Çikolata, “Volume” markasıyla ürettiği 14 çeşit keki iç piyasada ve ihracatta tüketiciye sunuldu. 6 kıtada 70’i aşkın ülkeye ihracat yapan Çağla Çikolata’nın kek ürünün raflardaki adı ‘Volume’ oldu. Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olan Çağla Çikolata, Kocaeli ve Sakarya’daki 2 üretim tesisi, 60 bin metrekare içerisinde 35 bin metrekare kapalı alanda, yüzde 80’i kadın çalışan olmak üzere 500 kişilik çalışma kadrosu ile günlük 150 ton çikolata-gofret-krema ve kek üretiyor.
İKİ FABRİKADA YILDA 20 BİN TON ÇİKOLATA ÜRETİLİYOR
Kocaeli ve Hendek’te bulunan fabrikalarda yılda 20 bin ton çikolata ürettiklerinden bahseden Çağla Çikolata Yönetim Kurulu Üyesi Umut Beyazpınar, “Son 5 yılda kek pazarını büyüten en önemli etken yeni lansmanı yapılan inovatif ürünlerden geliyor. 2015 yılında Türkiye ve Dünya pazarlarındaki daralmalara rağmen dinamik kadrosu ve tüm dünyadaki iş ortaklarımızın güvenini yanımıza alarak cesur bir karara imza attık ve 35 milyon TL yatırımla kek projemizi hayata geçirdik. 150 çeşit ürünümüzün yanına eklediğimiz 14 çeşit kek ile pazarın iddialı oyuncularından birisi haline geliyoruz. Kalite odaklı yatırımlarımızla, Türkiye pazarında gerçek çikolata üreticilerinin yer aldığı sektörün önemli 5 oyuncusu arasına girmeyi hedefleyen Çağla Çikolata olarak yılda toplamda 60 bin ton çikolata, gofret ve fındık kreması ve kek üretiyor. Kocaeli ve Hendek fabrikalarımızda yılda 20 bin ton çikolata, 10 bin ton gofret, 6 bin ton fındık kreması ve 18 bin ton kek üretiyoruz. Uzakdoğu, Avrupa, Amerika ve Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere yurtdışında 70 ülkeye ihracatımız var. Volume ve Truffino markaları ile sektörde iddialıyız” dedi.
İLK WAFFLE KEKİ PİYASAYA SUNDUK
İlk waffle keki piyasaya sunduklarından da bahseden Umut Beyazpınar, “Çağla Çikolata olarak yeni yatırımımızla Türkiye’de bir ilki de gerçekleştirdik ve ilk waffle kek’i piyasaya sunduk. Waffle Kek’in ‘Çikolata Soslu Mozaik’, ‘Çikolata Soslu’, ‘Çilek Soslu’ ve ‘Portakal Soslu’ olmak üzere 4 çeşidi tüketicilere sunduk. AR-GE’ye ve ileri teknoloji üretim sistemlerine yatırım yapıyoruz. 2018 yılı sonu hedefimiz ise 10 milyon dolar ciro ve yurtiçinde yüzde 3 pazar payı. Yoğunlaşan rekabet koşullarında pazarlama faaliyetlerinin bilincinde olan Çağla Çikolata olarak, Türkiye’nin dünya pazarlarında markalaşması ile ilgili geliştirilen Turquality programı ile ilgili çalışmaları tamamladık. 2017 itibariyle Turquality belgesinin alınması hedeflenmektedir. Bu sayede tüm dünya pazarlarında sadece iyi ürün ile değil aynı zamanda güçlü pazarlama faaliyetleri ile küresel rakipleri ile rekabet edecek konuma geleceği” diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.