Çağla Şıkel ve Şenol İpek'in 'Tostumu yedim' mesajında ıskalanan ne?

90'lı yılların başında nasıl Türkçe pop müzik yükselişe geçtiyse, 90'ların sonu 2000'lerin başında da mankenlik, daha doğrusu modellik epey 'popi'ydi... O dönemlerde 'model' olarak tanıdığımız pek çok isim günümüzde daha farklı meslekler yapıyor. Kimi oyuncu, kimi şarkıcı, kimi ise sunucu. Ama değişmeyen bazı gerçekler, unutulmayan bazı olaylar da var...

Çağla Şıkel ve Şenol İpek'in 'Tostumu yedim' mesajında ıskalanan ne?

Günlerce, haftalarca, aylarca, yıllarca...

Günlerce, haftalarca, aylarca, yıllarca...

Magazin programlarının gündemi salladığı, izleyiciye yön verdiği dönemlerde karşımıza 'tost mesajı' çıkmıştı.

Çağla Şıkel ve Şenol İpek arasında yaşanan 'tost' mesajından sonra günlerce, haftalarca, aylarca hatta yıllarca "Tostumu yedim bekliyorum" lafının etkisin altında kalmıştık.

Bangır bangır maruz kaldık!

Bangır bangır maruz kaldık!

"Tostumu yedim bekliyorum"dan belki bir şarkı çıkmadı ama öylesine hafızalarımızda yer edindi ki, unutmadık, unutamadık. Bu durum Çağla Şıkel açısından baktığımızda can sıkıcıydı tabii ki.

Ama sonuçta suç bizde değil, bize bunu 'magazin skandalı' olarak sunanlardaydı. Sonuçta biz bu olaya maruz kalmıştık! Hem de bangır bangır!

"Ödül almaya gitmiştik..."

"Ödül almaya gitmiştik..."

Şenol İpek'in son yaptığı açıklamayı duydunuz mu peki? Konu dönmüş dolaşmış ve tost muhabbetine gelmiş. Şenol İpek, şunları demiş:

"Hep beraber Kıbrıs'a yılın mankeni ödüllerini almaya gitmiştik. Aşağıda bekliyorduk, onlar üst taraftaydı. 'Geliyor musunuz, gelmiyor musunuz? Ben tostumu yiyip odaya döneceğim' gibi mesaj. Olay bu."

"Pilav üstü kuru yedim seni bekliyorum" demiyoruz

"Pilav üstü kuru yedim seni bekliyorum" demiyoruz

Buraya kadar inanıp inanmamak size kalmış. Ben açıkçası inandım. Sonuçta hangimiz hangimize "Balık ekmek yedim seni bekliyorum" ya da "Pilav üstü kuru yedim seni bekliyorum" gibi bir mesaj atıyoruz ki?

Çocuk aklımla yürüttüğüm bu mantığın, bu düz bakış açısının hâlâ arkasındayım. Şenol İpek ve Çağla Şıkel arasında 'tost' mesajından sonra yaşananlardan sonra bu teorime sarılmaya devam edeceğim açıkçası.

"Uzun yıllar hiç görüşmedik"

"Uzun yıllar hiç görüşmedik"

Şenol İpek, sonra yaşananları da anlatıyor:

"10 gün utancımdan dışarı çıkamadım. Çağla çok değerli bir arkadaşım. Uzun yıllar hiç görüşmedik. Yıllarca yan yana gelemedik. Çağla neredeyse benim çocukluk arkadaşım. Etiler'de çok sevdiğim bir mekan vardı, oraya gidemiyordum. İnsanlar beni görünce gülüyorlardı. Bana yazdığı mesajlarda asla art niyet yoktu..."

"Çağla benim çocukluk arkadaşım"

"Çağla benim çocukluk arkadaşım"

Çağla Şıkel ve Şenol İpek'in 'Tostumu yedim' mesajında ıskalanan ne? İşte burası... İpek'in bir lafı beni çok ama çok etkiledi. Hatta neden bu kadar etkilediğini 3 dakika cidden düşündüm ama bulamadım.

Şenol İpek diyor ki, "Uzun yıllar hiç görüşmedik, yıllarca yan yana gelemedik. Ve o benim çocukluk arkadaşım..."

Derhal empati kuruyoruz... Çok sevdiğiniz bir kız/erkek arkadaşınızla aranızda bir 'aşk' söylentisi çıkıyor. Ama sizin de, onun da halihazırda bir sevgilisi var... Korkunç bir durum, değil mi?

Aşırı derecede acımasızca değil mi?

Aşırı derecede acımasızca değil mi?

Üstelik bu olay TV'den yayınlanıyor, hem de haftalarca bangır bangır... Ve daha da kötüsü 'tost' kelimesi üzerinden geyikler, birtakım hunharca gülüşlere malzeme oluyorsunuz! Ne kadar acımasızca...

Dolayısıyla o arkadaşınızı insan olarak aşırı sevseniz bile araya mesafe koymak mecburiyetindesiniz.

Acısı 'mizah katılmış' sosunda!

Acısı 'mizah katılmış' sosunda!

Belki de sizi bu hayatta en iyi anlayan arkadaşınızla aranıza mesafe koymak zorundasınız, neden? Daha fazla espri malzemesi olmamak için... Aşırı acımasızca değil mi? Bu 'tost' haberi diyelim gerçekti, yine de acımasızca...

Bunun adı cidden 'magazin' midir? Magazin skandalı adı altında bu ülkenin gelmiş geçmiş en büyük acımasızlığıdır bana sorarsanız "Tostumu yedim seni bekliyorum" haberi. Can acıtıcılığı 'yasak aşk' imalarından ziyade 'tost' gibi 'hafife alınmış, mizah katılmış' sosunda!

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

 

Bu makaleye ifade bırak