Çanakkale

Yerel Haber
10 Kasım 2017 - 12:36

Çanakkale'de 10 Kasım Törenleri

IHA

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yılı dolayısıyla, Çanakkale ve ilçelerinde törenler düzenlendi.
Lapseki’de 10 Kasım Anma Törenleri yapıldı
Lapseki’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 79’uncu yılında törenlerle anıldı.
Şehit Hüseyin Çetin İmam Hatip Orta Okulu bahçesinde Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı adına çelenk sunumu yapıldı. Saygı Duruşu’nun ardından İstiklal Marşı okundu. Anma törenleri Lapseki İÇDAŞ ve ÇİB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda şiir ve anılar okunarak devam etti. Atatürk Oratoryosu sunumunun ardından programlar sona erdi.
Bayramiç’te 10 Kasım töreni
Bayramiç’te Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yılı dolayısıyla, tören düzenlendi.
İlk olarak Yıldırım Akbulut Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtında çelenk töreni düzenlendi. Törene Bayramiç Kaymakamı Ramazan Kendüzler, Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin Arslan, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yzb. Ufuk Erikli, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kaymakam Kendüzler ve Başkan Arslan’ın anıta çelenk sunmasının ardından saat 09.05’te sirenler eşliğinde 2 dakikalık Saygı Duruşu yapıldı.
Tören sonrası Halk Eğitim Merkezi Salonunda anma programı gerçekleştirildi. Program, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Selahattin Gökhan’ın konuşmasıyla başladı. Anasınıfı öğrencilerinin temsili Anıtkabir’e çelenk sunmasının ardından Atatürk konulu slayt, şiir ve şarkılı gösteri sergilendi. Program sırasıyla orotoryo, zeybek gösterisi, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, kompozisyon okunması ve Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirilmesiyle devam etti. Xx
Biga’da 10 kasım Atatürk’ü Anma töreni düzenlendi
Biga’da, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yılı dolayısıyla tören düzenlendi
Anma töreni Cumhuriyet meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı. Törenlere Protokol erkanının, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının çelenklerini sunmaları ile devam edildi. Çelenk sunumunun ardından Saat 09’.05’te ’Ti’ sesi ile birlikte iki dakikalık Saygı Duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Çelenk töreninin ardından Atatürk Kültür Merkezide Biga Ortaokulu tarafından hazırlanan anma programına geçildi. Törende konuşan Kaymakam Mustafa Can, sürekli yeniyi ve mükemmeli arayan Atatürk’ün, çağın ruhunu ortaya koyan doğru, bilimsel ve gerçekçi yaklaşımları, evrensel fikirleri, insani değerlere ve özgürlüğe olan bağlılığı ile dönemin diğer liderlerinden kendisini ayırmakta olduğunu söyledi. Program öğrencilerin hazırlayıp sunduğu oratoryo ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi ile son buldu.

ÇanakkaleYerel Seçim Sonuçları

Çanakkale Hava Durumu

6°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.