Canan Karatay'ın veganlarla alıp veremediği ne?

Canan Karatay bir süredir 'Vegan' adlı hit şarkısıyla gündemde... Yani tabii ki böyle bir şey yok, Canan Karatay şarkıcılığa soyunmadı. Ama adeta bir popstar gibi sürekli karşımıza çıkıyor. Veganlar hakkında açıklama yapmaya devam eden Karatay -inanır mısınız ama- yine enteresan şeyler söyledi...

Canan Karatay'ın veganlarla alıp veremediği ne?

Kim tahmin ederdi ki?

Kim tahmin ederdi ki?

Canan Karatay, katıldığı programda, veganlarla vejetaryenlerin birbiriyle karıştırılmaması gerektiğini söyledi. Vejetaryenlere karşı olmadığını söyleyen Karatay, oğlunun ve gelininin de vejetaryen olduğunu itiraf etti.

Kim tahmin ederdi ki Karatay'ın oğlunun vejetaryen olacağını?

"Neden alınıyorlar?"

"Neden alınıyorlar?"

Karatay, 'tahıl beyinli' dediği veganları ise fantastik bir şekilde koyunlara benzetti.

Ve tepki çeken sözlerini detaylandırarak şunları söyledi: "Neden tahıl beyinli dedim? Çünkü M.Ö 5. yüzyılda Hipokrat diyor ki 'Ne yerseniz osunuz.' Niçin alınıyorlar? Koyunları seviyorlar, koyunlara benziyorlar. Koyunları seviyorlar, onlardan gelen süte dokunmuyorlar. Koyun da tahıl beyin, neden alınıyorlar? En sevdiğin hayvana benzetiyorum seni."

"İnsanları aşağılamak olmaz"

"İnsanları aşağılamak olmaz"

İşte budur... "En sevdiğin hayvana benzetiyorum seni" diyerek yine veganların tepkisini çekebilecek bir lafa daha imza attı Karatay. "Bir profesörün dilinin bu kadar mı kemiği olmaz?" dedirten bir cümleyle karşı karşıyayız yine.


Ve veganlardan sert tepkiler gelmeye devam ediyor. 5 yıldır hayvansal ürün tüketmediğini söyleyen Bennu Gerede, "İnsanları aşağılamak olmaz" diyerek konuyu şahsileştirmiş bile.

Canan Karatay bu ara veganlara Molatik

Canan Karatay bu ara veganlara Molatik

Hızını alamayan Bennu Gerede, "Ben de ona 'hayvan kafalı' mı diyeyim şimdi et tükettiği için?" demiş. Tam olarak bu kısma fena Molatik oluyorum işte. Ortaya atılan bir laf bizi de bağlayabilir.

Ama bu kadar şahsileştirmenin lüzumu var mı gerçekten? Canan Karatay'ın belli ki şu ara veganlara Molatik olası var.

"Canan Karatay'ın veganlarla alıp veremediği ne?" diye düşünmemize vesile olacak kadar veganlara Molatik.

Kişiselleştirmeye gerek yok

Kişiselleştirmeye gerek yok

Olabilir. Canan Karatay, bu ara veganları eleştirebilir. Neden onu Dilber Hala gibi düşünmüyoruz? Kadın, lafını ortaya koyuyor. Beğenen alır, beğenmeyen almaz. Mesele gereksiz yere kişiselleştirmemek.

Sonuçta herkes bir şeyler üretebilir, söyleyebilir, herhangi bir konuya herhangi bir eleştiri getirebilir. Herkes herkesin işine, gücüne, açıklamasına cevap yetiştirseydi ohooo, işimiz işti...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak